Ako rozoznám pohyby bábätka od pohybov čriev?

kundiboo
3. feb 2023

Vôbec neviem ako by mali vyzerať prvé pohyby bábätka, ani v ktorej časti brucha.
Mam stale pocit ze jednu stranu brucha mam tvrdšiu a tu druhu mäkkú. Mohlo by byt dieťa stale len na jednej strane alebo maternica viac doprava?

simca06022011
3. feb 2023

v ktorom si tyzdni je dolezite

tyrkysova_kobyla
3. feb 2023

@kundiboo pocitis to najskor v spodnej casti bruska

svokrinjazykmonika
3. feb 2023

@kundiboo moje prvé pohyby boli akoby také bublinky alebo ťapkanie prstami po bruchu. Tak nižšie nad podbruškom. Ale tiež som to ako prvorodička nevedela najprv rozoznať či je to skutočne ono. Ale neskôr to už bolo jasné

kundiboo
autor
3. feb 2023
tyrkysova_kobyla
3. feb 2023

@kundiboo to este nemusis nic citit ako prvorodicka

kundiboo
autor
3. feb 2023

@svokrinjazykmonika ja mam akurát tak stale pocit ako pri menstruacii, ale inak asi nic take ako bublinky necitim

tyrkysova_kobyla
3. feb 2023

@kundiboo tie pocity budu pravdepodobne len roztahovanie maternice. Este tomu davam tak 2 tyzdne

simca06022011
3. feb 2023

tak to je este dost skoro, ale urcite budes vediet ze je to ono :D to budes normlane citit take ako ked ti stuchne nieco do brucha. A teda neviem uz ci je babo v 17 take velke, ale ano casom to bolo take ze vlastne len cast brucha som mala tvrdu, podla toho kam bola otocena dcera, zadkom, chrbtom...

reanda
3. feb 2023

tazko

svokrinjazykmonika
3. feb 2023

@kundiboo ešte je čas. Ja tiež až nejakých 20+dačo som to začala cítiť

ropucha6
3. feb 2023

@kundiboo nemusis citit este mesiac nic

jaskolka
3. feb 2023

Ako prvorodicka v 18 tt absolútne nič ešte cítiť nemusíš,aj celý mesiac ešte. Aj záleží, kde máš placentu, akú máš postavu, či si útla, alebo plnsie tvary máš.
Pohyby sú také jemne bublinkovanie, vlnenie v podbrušku, každá žena to môže cítiť inak.
Ja by som to prirovnala k tomu, akoby taka mala rybka, alebo vtáčik tam ďobkali🙂.
Sprvu nemusíš si byť istá, či to je ono, ale postupne to zistíš, nedá sa to"nevediet "alebo pomýliť. Môže to byť na rôznych stranách, ako sa bábätko bude prehadzovat.
A potom už to budú aj riadne kopance, neboj sa 🙂

cakambabatko
3. feb 2023

Ja som prvé pohyby začala citit tak v 18tt a bolo to najprv ako bublinky, potom akoby mi v bruchu plávala ryba😀 A bolo to dosť nízko, v podbrušku.. V 20-21tt som tie pohyby už aj dosť zreteľne videla na bruchu, že som si ich vedela natočiť…Ono na poradni sa ta bude doktor možno pýtať čo a ako cítiš

marianarem
3. feb 2023

@kundiboo U mna to vobec neboli bublinky, prve boli take akoby male stuchanceky zvnutra. Trosku sa to podobalo na plyny v bruchu, ale u mna to bolo take nejake rytmicke. Niekedy na prelome 18/19tt.

t1nusa
3. feb 2023

@kundiboo ahoj, ja som začala cítiť pohyby cca v 15 týždni (pomerne skoro na to že som prvorodička) a určite to spoznáš, je to iné ako keď sa ti črevá krútia v bruchu, mne tie prvé pohyby prišli ako také jemné ťuknutie do bruška keď som ležala na chrbte a videla som to aj na vonok, ale prvorodičky vraj väčšinou cítia prvé pohyby medzi 18-20 týždňom čiže kľudne nemusíš cítiť ešte nič 😊 každopádne určite budeš vedieť že "to je ono" keď to príde 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre