Viete identifikovať pohyby bábätka?

1. mar 2024

Baby viete identifikovať čo babo v brušku robí? Ja som kopkanie hore dokázala rozlíšiť, ale teraz neviem čo robí to dieťatko😂 Cítim pohyby aj dole pomaly v nohavičkách, zároveň aj na jednej strane brucha a aj na druhej sa mi vydúva🤷‍♀️ neviem si vysvetliť čo tam robí a ako, že ho cítim všade 😂 dosť sa obavam aby nebol nejako priečne keď ho cítim na oboch stranaćh…

lucia7933
1. mar 2024

ja uplne to iste, ktory si tt? ja 24tt a presne tam dole je to velmi neprijemne inak
obcas mam pocit ze su tam dve😅

jaskolka
1. mar 2024

Tak dieťa v maternici, pokiaľ má dosť miesta, tak sa rôzne prevracia, poskakuje, vystiera ruky, nohy, poťahuje šnúru, cmula si prsty aj na nohách, mení svoje polohy. Postupne ako má miesta menej a menej, tam zaujíma tú "konečnú polohu" a už sa len akoby vypuca, kedte jednoducho už nemá kde sa prevracat.

autor
1. mar 2024

@lucia7933 som 30tt zabudla som napisať🙏😂
Presnee tiež mam pocit, že sú dve🤣 snáď sa nerozmnožili🤣🤣

lucia7933
1. mar 2024

ja sa aj obcas bojim ze ked ho tam dole citim aby sa nieco nestalo, lebo mi pride ze je velmi nizko...a ked sa tak kruti, raz hore kopance (nad pupkom) raz uplne dole...mam aj strach aby sa nezamotalo

autor
1. mar 2024

@lucia7933 presne, ja mám pocit, že ho cítim uplne až v nohavičkách niekedy🙈😃 neprijemne to je…neboj, všetko je isto ok, len sa tam proste točia jak na kolotoči🙂

dominima
1. mar 2024

Ja som v 22tt a necítim ešte také brutálne kopance, cítim ako keby takú rybku v brušku také mihotanie.. ale teraz to cítim aj dosť nízko ako píšete 🙂

lucia7933
1. mar 2024

@dominima no u mna to zacalo tak v 23tt, dovtedy som cítila tiez len take jemne pohyby

dominima
1. mar 2024

@lucia7933 tak čoskoro príde aj ku mne. Už sa teším čo to bude, lebo čítam že niektorým to je nepríjemné 😀

engiii
2. mar 2024

Ja som 27 tt a už 3 týždeň je priečne zadočkom dole nôžky stále v ľavom boku 🙈 a cítim to intenzívne až úplne dolu niekedy ako keby sa chce vykopnut von otvorom fakt neprijemne a stale chodim na wc🙈a krčok mam vysoko ..

dominika1n
Včera o 22:00

Ja som 23tt a už 2 týždne cítim kvalitne pohyby a aj veľmi často.. dajú sa vidieť na bruchu😀 už sa mi pár krát stalo že ma začalo bolieť brucho a v tom na jednej strane ako keby sa zaprel zadok alebo hlava a bolo cítiť že je to aj dosť tvrdé... Ešte že sa to upravilo hneď naspäť lebo bolesť zvnútra neskutočná.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre