Ako rozoznám prvé pohyby bábätka?

krpecek24
28. dec 2013

Ahojte som v 18tt a neviem či som už cítila nejaký pohyb bábätka, dá sa to nejako rozoznať?

vjaja
28. dec 2013

je to taký pocit ako keby bublinky, tak som to cítila ja 😀

petinka18
28. dec 2013

mne to pripadalo ako keby som mala motyliky v brusku 😀 take zblnky a tak 😀 to urcite zistis

mimake
28. dec 2013

pokial si este vela nepribrala tak to mozes zistit takym jemnym zblnkanim, motylikmi, proste take jemnucke steklenie. silnejsie dievcence to ale vraj tak skoro necitia ( to mi pivedal dr. ked som v 18 tyzdni tvrdila ze to uz citim) podla neho som mala velmi silnu dutinu brusnu ( ako to onnazval) na taketo skore urcenie pohybov 😒 tak okolo 22 tyzdna to uz budes vediet 100 % rozoznat

tinapa
28. dec 2013

Ja som tiež dlho necítila pohyby bábätka, až okolo 23- 24 tt., takže sa neplaš..je to fakt také žblnkotanie, bublinky vypustené.. 🙂 Všetko super prajem.

mammaroma
29. dec 2013

Ahoj, ja som cítila pohyby prvý krát presne v 18tt a to som bola prvorodička 🙂 Je to akoby také jemné chvenie, slabučký dotyk... Spoznáš to 🙂

afrika
29. dec 2013

ahoj, na jednej strane bruška už pár dní (nie každý deň) pociťujem také jemnučké akoby doslova motíliky :ň je to veľmi príjemné 🙂 🙂 a už som si istá, že to je maličké 🙂 🙂

dejna077
29. dec 2013

U mna som si bola ista 17+5tt bolo to take ako ked sa mi v crevach hybe vzduach take fakt bublinky ako by sa hybali alebo praskali. Len na jednej strane potom aj na druhej. Take to bolo ako by som tam mala rybku co z vnutra naraza do brucha. Citila som aj ako sa mala presuva zo strany na stranu urobila sa taka hrcka ktora po chvili zmizla. Vacsinou sa mala ozyvala vecer ked som v klude lezala. Teraz sa ozve kedykolvek 😀

20erika07
29. dec 2013

Ahoj,no pri prvom si nepamätám ale pri tejto mojej nezbednici som vedela presne,bolo to 17tt+1 a žiadne bublinky,ona ma rovno začala kopkat 😀 a vyvádza statočne doteraz 🙂 ale už to aj bolí,už má riadnu silu 🙂 to zbadas,najviac sa hybala zo začiatku ked som ležala na chrbte,to sa nedalo nespozorovat 🙂

vejavika
29. dec 2013

Uz aj ja citim,ale je to velmi jemnunke kopkanie na spodu bruska mozno aj teba uz kopka len sa na to treba prilis sustredit. 😉Je to super pocit 🙂

lusyinka
29. dec 2013

Bude to znieť asi vtipne, ale ja som to zozačiatku cítila akoby som mala vetry a a tak mi to bublinkovalo vnútri...Zozačiatku som si vždy ľahla na chrbát, chytila si bruško a vtedy som to cítila najviac 🙂 Krásny pocit 🙂 To je asi to jediné,čo mi na tehotenstve chýba..

whiterosses
29. dec 2013

ja ked som bola cca v 18tt tak som cítila, také malinké pohyby .. také ako bublinky, alebo ako to mám nazvať ..a ptoom v 20tt už začali byť kopance poriadne ..zistíš to, ja som mala ruku na brušku ja som sa veľa rozprávala s mimi a poviem vám každá maličkosť čo som cítila bolo to najkrajšie ♥

safranca
29. dec 2013

ako keby mi travilo a veru chybaju my tie uplne prve pohyby 😀

milota164
30. dec 2013

kazdy to citi inak treba chvilku pockat a potom si budes ista 🙂

kathrin17
1. jan 2014

ja som zacitila len teraz v nedelu po prvy krat kopkanie a je to take zvlastne....ale uplne prve som citila skratka ako keby som mala tik v brusku.....ako ked mavam samovolny pohyb svalov.....napr tik na oku, alebo tak podobne...take jemnucke.....

ludiludi
6. jan 2014

Ahoj presne take bublinky budes citit a ja som citila az v 20 tyzdni

chumar007
18. jan 2014

ahojte, ja som od 18 tt uz citila ze je to babatko, tiez to bolo ako tik, ked ti trha svalom, teraz som v 21 tyzdni a uz aj ked pozerame s manzelom na brusku pekne vidime kopanceky 🙂 je to naozaj nadhera 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre