Som v 16. týždni a necítim sa tehotná

tejana
2. jan 2024

Ahojte, teraz som v 16 tt +5 a nejak extra sa necítim tehotná. Ako bruško narástlo troška, stále by som spala a niekedy ma trápi trávenie ale to je asi všetko. Najviac by ma zaujímalo, že či ste už okolo toho 16-17 týždňa cítili v brušku bábätko.. že proste už začína byť väčšie a začína ho cítiť.Nemyslim pohyby, ale proste veľkostne, že tam niečo je. Lebo ja zatiaľ moc nie... Onedlho mám poradňu a už sa jej neviem dočkať. Potrebujem vedieť, že malinké rastie tak ako má .. a či je všetko v poriadku. Aj to mi na poslednej kontrole povedal doktor, že to bude bez sona. Takže som prichystana ho poprosiť o kontrolu so sonom a že si to zaplatim. Neviem si to predstaviť, že poradňa a bez kontroly plodu. Tak načo tam potom idem.. či ? Som prvorodička. Tak možno niekomu sa budú zdať moje postrehy divné 🙂

lucia7933
2. jan 2024

ahoj som tiez prvorodicka a citim sa uplne rovnako ako popisujes, a som v +-rovnaky tyzden takze ta uplne chapem

jaskolka
2. jan 2024

@tejana každá žena a tehotenstvo je iné. Neviem presne, ako chceš, aby to bolo cítiť, ze si tehotná? Akože chceš mať nevoľnosti? Chceš, aby sa ti krútila hlava, ci nechutilo jest?ci proste len pohyby chceš už cítiť? Ci mat veľké brucho? Ci ako chceš cítiť veľkostne? Sú ženy, ktoré majú malinke brucho počas celej gravidity a je všetko v úplne poriadku. Alebo aj také, ze im brucho "vybehne" až v 7-8mesiaci.
Pokiaľ si prvorodicka, tak pohyby môžeš začať cítiť kľudne až v takom 20 týždni aj neskôr.
Záleží to aj od toho, akú máš postavu ty, ake máš pevné brušné svalstvo, ci máš placentu vpredu ci vzadu, ako sa bude bábätko "ukladať" koľko bude plodovej vody...
Co sa týka usg, máš z poisťovne nárok na 3 počas celej gravidity. Niekde robia usg vždy, niekde fakt len 3x za celý čas, čiže ani to nie je "divne", keď ti povedal doktor, ze usg robiť nebude. Samozrejme, môžeš si ho zaplatiť, to je už na tebe.

t1nusa
2. jan 2024

@tejana ahoj, ja som v 16 tt už cítila jemné pohyby bábätka (tiež ako prvorodička), ale bábätko ako také som inak necítila, až keď som pohyby cítila intenzívnejšie to bolo to pravé tehotenstvo 😊 mne gynekológ robil sono na každej poradni, ale každý to má inak, každopádne skús sa ho opýtať ako aj píšeš či ti nespraví sono za príplatok a uvidíš čo povie 😊

anicka329
2. jan 2024

@tejana som presne taký istý týždeň ako ty a tiež sa vôbec necítim tehotná. Bruško mám ešte malé, aj to iba večer, ráno skoro žiadne, vôbec to na mne nevidno, že som tehotná. Ale pohyby sa mi zdá, že už cítim, večer keď ležím, niečo ako keby sa tam už mrvilo, ale neviem isto, či je to ono.

lenus0000
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
2006_1211
2. jan 2024

@tejana dokým bábo nekonalo tak som sa moc ako tehotná necitila. Nedokázala som si ani predstaviť ze som tehotná ze mi v brušku bude rásť bábätko a ze ho tam mam vôbec až keď začalo kopať tak som to začala viac prežívať 😄

k47
2. jan 2024

Nie nadarmo sa hovorí, že druhý trimester je najpríjemnejší - obnáša najmenej nepríjemných príznakov. Nie je nič konkrétne, čo by si mala v tomto týždni cítiť. Ak ti nie je zle a nič ťa nebolí, tak máš proste šťastie. Aj keď asi si schytala nadpriemernú únavu. Veľkostne môžeš cítiť tak akurát nejaké boľavé šľachy a svrbiacu kožu nespokojné s mierou naťahovania.

jaskolka
3. jan 2024

@anicka329 prvé pohyby sú také steklenie, alebo "ďobkanie vtáčika" čiže môže to byť už ono.

tejana
autor
3. jan 2024

No tak som rada, že to tak má byť.. ja som nemyslela tak, že som čakala alebo chcela aby mi bolo zle.. to nie, ja len, že či už je cítiť niečo v brušku. Ako cítila som 2 večeri už nejaké ako keby bublinkovanie. Ale som si prečítala, že to sú asi čreva. No nevadí, ešte si počkám na niečo take výraznejšie 🙂 čítala som, prvorodičky niekedy aj okolo 20tt.... no a to sono má hnevá, lebo keď sa to berie na dobrovoľnosti lekára, že akože 3 sona stačia. Tak to asi ako môže byť budúca mamička istá, že všetko je v poriadku. Nehovorím o gynekológovia ale o poisťovni 😠 ale no teda s princípom nič neurobím.. len ma to hnevá..

lucia7933
3. jan 2024

@tejana mne napr robi sono dr.vzdy na kazdej poradni ci kontrole,avsak chodim k sukromnemu gyn.tak mozno to je tym, aj fotku zo sona mi da vzdy

lucia7933
3. jan 2024

@tejana alebo mozno preto mi robi vzdy aby som bola kludnejsia som totiz po dvoch potratoch do 8tt

lucia7933
3. jan 2024

@tejana inak suhlasim je to divne ze poistovna preplaca len 3 sona a ostatne je na gynekologovi ci spravi alebo nie. Ale myslim ze keby si mu povedala nieco v tom zmysle ze si citila napr pobolievanie brucha tak myslim ze kazdy zodpovedny gyn.ti to sono spravi bez toho aby si platila, alebo sa mylim? Neviem

tejana
autor
14. jan 2024

@lucia7933 nakoniec mi to sono spravil sám od seba 🙂 ale nie také podrobné. Skontroloval akciu srdiečka a tak.. proste taká rýchlovka oproti tým sonám predtým. Ale ja som bola spokojná, že srdiečko bije a všetko bolo v poriadku. On to asi aj tak myslel 🤔, že bez sona nejakého podrobného .. len také rýchle sono na srdiečko a tak..

lucia7933
14. jan 2024

@tejana ano podla mna tak, mne teraz gyn.robila na poradni to iste, len pozrela srdiecko,ci rastie ako ma a snazila sa pozret pohlavie ale babo nespolupracovalo tak stale nevieme🫣🤷‍♀️😄😄

tejana
autor
15. jan 2024

@lucia7933 zatiaľ ani my nevieme 🫣 stále nebolo dobré vidieť a nechcel radšej nič hovoriť. hádam počas toho veľkého ultrazvuku čo má čaká, sa to už dozvieme... 🙂 Ako my nemáme nejak preferované pohlavie, ale chceme to vedieť.

lucia7933
15. jan 2024

@tejana a ktory si tyzden? ja som dnes 17+1 🙂 🙂
no inak presne vzdy je tak otocene ze to proste nevidno, bud tam zavadzia ruka,noha, pupocna snura :D ...ale tak ja si vzdy poviem ze to nevadi, hlavne ze je babatko zdrave a rastie ako ma, to ma vzdy tak potesi❤

tejana
autor
16. jan 2024

@lucia7933 teraz som 18+ 5 tt ... Ide to strašne rýchlo 🙂

lucia7933
16. jan 2024

@tejana a pohyby citis uz? ja uz ano..asi tyzden take uplne jemne, ale vcera uz citil 1x aj manzel krasne to bolo❤

tejana
autor
29. jan 2024

@lucia7933 áno, áno.. najmä ráno a vecer... 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre