Rozbehla sa vášmu bábätku srdcová aktivita po 7. týždni?

drm21
12. jan 2023

Krásne ránko želám, Idem si k vám poradu Keďže som z toho dosť nešťastná lebo som bola dnes na kontrola u lekára a mala by som byť 6+6tt Čo je presný čas od oplodnenia, gestačný vak má 22mm bábo má len 5mm ale bohužiaľ ešte stále nevidí srdcovú aktivitu. Dal kontrolu o 14 dní že tam sa už rozhodne či ide o zamlčaný potrat😔 máte Prosím niekto skúsenosť že sa vám po 7. Týždni srdiečko rozbúchalo alebo už ani nemám dúfať keďže je ešte aj také malinké než by malo byt 😪ďakujem moc💖

tessa2299
12. jan 2023

@drm21 mozno bola o 2-3dni posunuta ovulacia a uz to nesedi, velkostne ani srdieckom 🙂 mala si potvrdenu ovulaciu?

drm21
autor
12. jan 2023

@tessa2299 nie nemala Ale viem že má vám ovuláciu až po 21 poprípade 23 dní v mesiaci a cykli mávam od 26 do 35 dní... odrážame sa len Od dátumu kedy vieme že sme mali styk a teda doktor vyrátal plus-mínus v Koľko prežije v tele spermia kým dôjde k oplodnení, tak mi to vyrátala že približne asi 24. 11mohlo prísť k oplodneniu... Veď Najviac ma trápi že je to bezmála ukončený siedmy týždeň a nevidím žiadnu akciu srdiečka ale tak zase za dva dni podrastlo o cca 2 mm, Len neviem či mám ešte dúfať že sa srdiečko rozbehne Dostala somaj utrogestan

andrea_r016
12. jan 2023

@drm21 kedy si mala poslednú ms? ono je predčasne takto rozmýšlať uvidíš na tej kontrole...sú baby, ktorým srdiečko naskočilo neskoršie v 7+tt alebo 8+tt ked mali kontroly v tomto týždni tak už bolo počuť

petruska173
12. jan 2023

U mňa 7+3. Potom na sone v 9tt mi lekár povedal že som otehotnela 7 dní po ovu. Takže dnes som 12+0 podľa ms, no podľa veľkosti plodu 11+0.

drm21
autor
12. jan 2023

@petruska173 No len ma trápi že ono síce Chúďatko podrástol ale že má len 5mm že je proste maličké a k tomu ešte ani to srdiečko nič😪

casillas28
12. jan 2023

@drm21 ahoj zatial zachovaj klud...moje malo v 7tt - 6,17mm (odchylka 1mm cca je mozna kedze sono nie je nikdy presne). Srdiecko sa ma cas este rozbehnut do 8-9tt...preto sa aj odporuca k lekarke chodit az v tom cca 8tt tyzdni aby sa predislo tomu stresovaniu..drzim palce, bude to dobre 🙂

drm21
autor
12. jan 2023

@casillas28 Ďakujem krásne veľmi si ma potešila No dúfam že to bude aj náš prípad že sa tak krásne rozbehne len teda je aj hrozné maličké ale tak teda čo pozerám tak viaceré ženy Som sa dočítala že niektoré mali len dva-tri milimetre bábo.... len teda došiel sa na to že môže aj nemôže mať vplyv na to bábo to že na začiatku keď som ešte nevedela že som tehotná som užívala hodné silné antibiotiká ktoré sú v tehotenstve prísne zakázané a doktor si myslí že kľudne mohli aj tie spomaliť vývoj No len teda ozaj neviem že teda Môže to byť aj príčina aj nemusí ale kebyže sa aj srdiečko rozbúcha Vraj by to nemalo mať na jeho zdravie žiaden vplyv... Dostala som aj lieky trikrát za deň po dve tablety užívať utrogestan😪

papaya308
12. jan 2023

Ja som mala až v pomaly 9tt srdcovú akciu dovtedy mi tvdril,že potratím

drm21
autor
12. jan 2023

@papaya308 A koľko málo prosím ťa maličké veľkosť, Tak to sa teším veru s tebou💖

drm21
autor
12. jan 2023

@papaya308 Ja som tiež zhodnotila že od dnes mám mať kontrolu o 14 dní ale ak by ešte Nebolo vidieť som si povedala že potom ešte aspoň týždeň počkám a objednal sa asi až potom na zákrok Ak sa teda ovšem dovtedy nič nestane že by som potratila

casillas28
12. jan 2023

@drm21 lieky v prvych 3-4 tyzdnoch tehotenstva na plod vplyv nemaju..tak mi to vysvetlila doktorka nakolko este tam nie je ani pupocna snura atd..tiez som brala na zaciatku tehotenstva na silnu anginu ale vplyv to nemalo...uvidis, dovtedy sa nastav tak ze to bude v poriadku ;) je to aj tak nieco co ovplyvnit nevieme ( ja som tak mala mA v 19tt a preco nik nevie :( )...treba len dufat a malicke ma este dva tyzdne cas aby sa rozbehlo 🙂

drm21
autor
12. jan 2023

@casillas28 Ach takto to ma veľmi mrzí To si ani neviem predstaviť Akú bolesť si si musela prežiť😪 vieš keď Bojím sa tak nastaviť, dúfať v to aby som potom nebola príliš sklamaná len neviem ak potom aj o tých 14 dní tam nič nebude či ešte počkať trebárs týždeň alebo nie😔

papaya308
12. jan 2023

@drm21 veľkosť netuším, ale zodpovedalo týždňu aj som vedela kedy som mala ovulaciu takže neviem dôvod prečo tak neskoro to srdce nabehlo

drm21
autor
12. jan 2023

@papaya308 neviem no ja akože som trošku už prestala dúfať aj keď teda v kútiku duše chcem veriť že by bolo ešte všetko v poriadku😪 svokra ešte cez známu vybavila kontrolu v nemocnici že na utorok tak neviem či myslíš lebo mám obavy že zase len ďalšie sklamanie😪

nastasyk
12. jan 2023

@drm21 u nás bolo vidno až v 7+5 dní, takže ešte je čas

casillas28
12. jan 2023

@drm21 tam ti povie v 9 tt ci bije srdiecko ci podrastlo atd... ak nie posle na kyret ak ano bude vsetko dobre...toto nevies ovplyvnit...treba byt bez stresu, oddychuj...

drm21
autor
12. jan 2023

@nastasyk
@nastasyk A to si prosím ťa počítané týždne od menštruácie alebo od oplodnenia lebo teda ja to mám presné od času kedy došlo približne k oplodneniu a koľko málo prosím ťa bábätko vtedy veľkosť Ďakujem ti krásne

drm21
autor
12. jan 2023

@casillas28 Jáj človek by chcel tak strašne veriť Len mi je z toho do plaču😪 Ďakujem ti krásne

nastasyk
12. jan 2023

@drm21 od menštruácie, ja mam cykly iod 30 po 35 dní, takže ovulcaciu neviem od sledovať.

cervenaruza123
12. jan 2023

@drm21 Tie tabulkove hodnoty lekarov su niekedy odveci... Ja som sice v 7.tyzdni mala uz akciu srdca, ale to mi lekar vravel., ze este nemusi byt, nech sa nezlaknem, ked nebude. No ale bola. Kamosku akurat vcera poslal lekar do nemocnice, ze urcite mimomaternicove, ze treba operaciu a neviem co. Z nemocnice ju poslali domov, ze ma odkazat lekarovi, nech sa nedrzi tabulkovych hodnot, ze ziaden dovod na podozrenie na mimomaternicove zatial nie je. Tam niekedy par dni urobi na ultrazvuku velky rozdiel.

katulienka160
12. jan 2023

@drm21 ahoj, neviem ci ti moja skúsenosť pomôže, ale na prvej kontrole som bola na konci 6.tyzdna. Tak mi to vychádzalo podľa PM. Bolo vidno gestacny vak, bielu bodku, srdiecko este nie.. Kontrola o 2 tyzdne. Srdiecko bilo ako zvon, drobatko malo 16mm, bola som presne koniec 8.tyzdna. Na dalsej poradni uz mi vyratal datum porodu podla utz aj podla cyklu, lisi sa mi to o 2 dni. Takze tie prve dve kontroly aj sedeli velkostne aj tyzdnovo, ale zalezi od toho aky mas ty cyklus. Ja mam po prvom porode presný ako svajciarske hodinky 😄 viem presne, kedy som mala ovulaciu, plodne dni.. Tak preto mne to sedelo.
Viem, ze pokym nie su citit pohyby je vydrzat od kontroly ku kontrole hotove peklo... A jasne, ze je najlepšie nestresovat, lebo tomu tym nepomozes. Mne to tiez kazdy vravel... Ale to sa lahko hovori a ťažšie realizuje.. Ja ta uplne chapem.. Najma, ked je to drobatko vytuzene ❤️ velmi drzim palce!

drm21
autor
12. jan 2023

@katulienka160 Ďakujem ti krásne za podporu. veď toto nechápem že ako môže tento svet byť taký nespravodlivý keď niekto potom drobčekovi túži a niekto ho má a dá si ho zobrať a ja si môžem vlasy z hlavy vytrhať a idem sa zblázniť aby ostalo s nami😔🙄

drm21
autor
12. jan 2023

@papaya308 Aha takže si bola reálne v deviatom týždni od oplodnenia Áno? Nebolo to rátané odo dňa poslednej menštruácie ten 9 týždeň?

rurutiax
12. jan 2023

@drm21 Ako si dneska dopadla? Ja som bola tiež na sone dneska.

drm21
autor
12. jan 2023

@rurutiax jéj ahoj akurát som ti písala správu Ďakujem krásne za opýtanie Lebo z nejakého dôvodu mi Zmazali diskusiu ale pritom žiadnu rovnakú čo sa týkala presné tejto témy som tu nenašla

rurutiax
12. jan 2023

@drm21 hej vidím, že to zmazali, neviem prečo. Napíš mi do správy, nech to tu nespamujeme zbytočne. 🙂

drm21
autor
12. jan 2023

@rurutiax No bohužiaľ nijak slávne babenko má podľa lekára síce 5 mm ( tak snáď to znamená že vyrástlo a nieže sa len mylia prístroje ale tak dúfam že snáď v nemocnici mali vtedy lepšie prístroj ako má on keď namerali tie 3mm) ak gestačný vak má stále približne 22 mm No lenže nech rátal ako rátal tak podľa neho som približne ten siedmy týždeň a teda bohužiaľ akciu srdca nezachytil predpísal mi utrogestan 3 x 2 tbl denne a že teda kontrolu o 14 dní Kde sa rozhodne😪. .. ako si pochodila ty? 🥰

maminkadeticiek
12. jan 2023

U mna 2x a zaroven to 2x nedopadlo dobre

drm21
autor
12. jan 2023

@maminkadeticiek Ach Veď toho sa práve bojím Aj ja.. Aj keď podľa doktora malinké za deň a pol pod rástli o 2mm No ale to srdiečko Nikde nie je

maminkadeticiek
12. jan 2023

@drm21 U mna sa rozbehlo neskor,ale vzdy ked sa to stalo,a pritom som vedela uplne preasne kedy som mala ovulaciu,tak do 1 -1,5 tyzdna potom nastal MA.Je to tazke,ja viem,ale moj dr vzdy hovoril ze ak sa to ma stat,tak radsej hned ako neskor a mal pravdu.Skus najst pokoj a nechat to na prirodu.Ak je silne a zdrave,tak vydrzi.Ak nie,tak nie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre