Je v poriadku veľkosť plodu?

bianka0111
20. sep 2012

Ahojte, skúsim to v skratke a presne. PM som mala 12.7.2012 podla nej som teda v 10 tt. (alebo 8 tt ak rátam oplodnenie +/-14dní). Včera som bola na prvej kontrole, kde ma lekár prekvapil s tým, že vidí 2 gestačné vaky--v 1. vidí plodík a v 2 nie. Zrejme sa jedná o Syndrom miznuceho dvojčata. Zaráza ma však gestačný vek dominantného dvojčata a to 6tt?? je možné aby bol plod menší o 2 týždne (ak teda rátam nie od PM)???? srdiečko ešte stále nevidel. Máte skusenosti prosím s podobným tehotenstvom? Hrozí mi potrat a preto musím ležat, a ako čítam neviem sa dostat k odpovedi....Dakujem

zuzka1008
20. sep 2012

moja mala bola na hranici tej normy +-14 dni, ked sa narodila mala 3120g a 49cm, mna skor zaraza že nevidel srdiečko, to by malo byť vidieť už...

nikasv29
20. sep 2012

tak u mňa to bolo tak, že od začiatku videl iba jeden plodík... a tiež som mala byť podľa PM v 6 tt ale v skutočnosti som bola len v 4 tt, tak som sa bála, že kvôli čomu a teraz som v 31 tt a chválabohu maličká dorástla do týždňa podľa PM... takže podľa mňa je to v poriadku a srdiečko sme videli až v 8 tt , tak držím palčeky nech je všetko v poriadku 😉

nikuska265
20. sep 2012

ahoj! dátum oplodnenia resp. potom termín pôrodu , čiže vek dieťatka je určený približne, teda jedine podľa PM, ale nikto ti to nemôže zaručiť na 100%,lebo ani plodné dni nemusíš mať tak ako je "štandardne" že cca v polke cyklu a ak si si nerobila ovulačné testy,tak ani nemusíš presne vedieť kedy máš ovuláciu. ako napr. aj ja. podľa PM som mala iný termín pôrodu, bol zle vypočítaný,lebo ovuláciu nemám tak ako býva zvyčajne a termín bol zle o 3 týždne (a to mi najprv Dr. povedal,že ani nie som tehotná,že som asi potratili,lebo som krvácala a o 2 týždne mi povedala,že som 7tt a všetko je v poriadku,že to bola zrejme klasická menštruácia),ani podľa sona to nie je 100%, však ani váhu nevedia určiť presne, dva dni pred pôrodom mi tvrdili,že malá má 3740g a narodila s rovnými 300g (čo sa mi zdá dosť veľký rozdiel). zaručiť ti nikto nič nemôže,ale zbytočne sa nestresuj vopred, buď v kľude, lež , oddychuj, relaxuj, mysli pozitívne 🙂 to pomôže tebe aj bábätku. budeš múdrejšia po ďalšej najbližšej kontrole. Držím palčeky

anjelicek26
20. sep 2012

Podla mna budes musiet pockat, aj ked pravda je, ze v 10, ale aj v tom 8. uz by srdiecko malo byt. Kedy ti vysiel pozitivny test? To by mohlo pomoct urcit termin pocatia.

rachel36a
20. sep 2012

ahoj, je pravda, že v 10tt a aj v 8tt, má mať fazuľka už dávno akciu srdiečka, a plod nejakých 3 cm, ale možno si mala dlhší cyklus a otehotnela si neskôr... určite ti kázali prísť o týždeň na kontrolné sono, a ak nebude zmena, tak potom sa stresuj, teraz ver, že je všetko v poriadku...

makmitka33
21. sep 2012

Hlavne ti poradím aby si sa nebála, Drobček to cíti...my sme prešli naozaj peklom počas tehotenstva a Drobčeka nám 4 krát chceli zobrať, lebo výsledky a pozorovania boli veľmi zlé a ak pozrieš foto, máme nádherného dokonalého synčeka...len nestresuj a ver tomu čo cítiš, nejako verím tomu, že Mama cíti, čo sa deje 🙂

bianka0111
autor
24. sep 2012

Dakujem velmi pekne za Vaše odpovede, už len dva dni a budem vedieť viac.....Dám Vám potom vediet. Pekný den 🙂

bianka0111
autor
27. sep 2012

Ahojte. včera som bola na vyšetrení, A nedopadlo to dobre. Cely den som preplakala a snažím sa mysliet pozitívne. Tak aj ten jeden plod ktorý ostal nerastie....do soboty mam brat ešte lieky a v pondelok idem ráno na krv a ešte jedno sono. Ale lekár povedal, že ma nebude zbytočne klamať, ale nevyzerá to dobre. Čo bude dalej? ako dlho treba čakat, kým sa možme snažiť o druhé babatko?

slavka034
27. sep 2012

@bianka0111 juuuuj ☹ ☹ ☹ ešte nezúfaj uvidíš ako dopadnú vyšetrenia....držím palce aby to bolo dobré..

moon1979
27. sep 2012

@bianka0111
srdiečko je vidieť až od toho 7 tt ...
este nezúfaj, uvidíš či sa niečo zmení po liekoch ... a berieš nejaké vitamíny pre tehotné?

bianka0111
autor
27. sep 2012

@moon1979 Mne sa velkost vobec nemení, podla menzesu som v 11 no velskot je len 6 a vobec nerastie. Ešte pred otehotnením som brala vitamíny pre tehotné. A týžden mám od lekara Magnesium B6, kyselinu listovu a zo spodu Utrogestan....len neviem načo mi má brat v pondelok zase krv? hrozí mi potrat, a podla lekára aj potratím.

moon1979
27. sep 2012

@bianka0111
a srdečná aktivita tam je?
nezúfaj, ak toto tehotenstvo nevíde, nič nie je stratené ... ja viem, že to bolí, ale podarí sa určite ešte ... poznám x prípadov, kedy baby počkali jeden menštruačný cyklus po kyrete a potom znova otehotneli ... proste príroda vie najlepšie, či udržať plod alebo nie ... hore hlavu a mysli pozitívne

bianka0111
autor
27. sep 2012

@moon1979 Nie nieje. Ano snažím sa myslieť na to takto, že príroda je mudrejšia než ludstvo, a že niečo nieje v poriadku....Som rada že Emma je teraz soplíková a robí mi doma spoločnosť, musím sa sustredit na jej spev 🙂 pretože je to nová Hana Montana zmiešaná s Pavarottim 🙂.
Otehotnela som po liečbe Medrocriptinom, ktorá ma velmi potrápila, a preto dufam, že tento krát, by sa to mohlo podarit skor a bez Medocriptinu.

moon1979
27. sep 2012

@bianka0111
nerozumiem, preco to gyn natahuje, ak tam nie je ani srdecna aktivita ...
vela stastia do buducnosti ti zelam 🙂

bianka0111
autor
27. sep 2012

@moon1979 neviem ani ja. Ale počkam ešte do pondelka...a uvidím....a dakujem.

blondiee83
27. sep 2012

@bianka0111 Drzim velmi palce, aby si to vsetko zvladla. Ale ako napisali baby, priroda a tvoje telo velmi dobre vie, co robi a je lepsie vzdat sa plodika teraz, ako neskor, ked medzi Vami vznikne puto...ak su problemy s rastom a vyvojom uz teraz, neskor to moze byt este horsie a asi je lepsie nesilit to za kazdu cenu. Mne raz kamaratka povedala: vsetko ma svoj cas, tvoje telo najlepsie vie, ako si to zariadit, ked ti chce dopriat zdrave dieta...Im sa totiz s manzelom dlho dlho nedarilo a tak si povedala, ze asi by jej nebolo dopriate zdrave dietatko..Napriek tomu drzim palce, jednu princeznicku uz mas - to je dolezite.

monika1_1
27. sep 2012

ahoj ja som sa radila s jednym gyn a ten mi schvalil pocitanie ze kedysom asi priblizne otehotnela ,lebo tiez som mala rozdiel : takze podla PM som bola presne v 7tt5 dni ale podla velkosti plodu to bolo 7tt2dni...takze som sa logicky prichylila k tomu sonu takze na 7tt2dni kedze 2tyzdne zena nie je tehotna tak som ich odratala a to takto : 7tt2dni -2tt co nie si tehotna = 5tt2dni a potom som pocitala od zadu tyzdne a to teda : 5, 4,3,2,1 az som sa dostala na uroven 0tt a pocitala som od zadu dni 2,1 a vysiel mi datum oplodnenia podla sona.ten datum sedi s terminom plodnych dni.

bianka0111
autor
2. okt 2012

Ahojte, tak podla lekárky v nemocnici plod prestal rást v 6tt....tolko otázok a odpovedí............ vždy tak dúfame, že to bude v poriadku, ale bohužial tentokrát príroda vedela, prečo sa takto rozhodla.....dúfam, že sa Vám čoskoro budem mocť pochválit krásnou novinkou....
Na izbe som bola s mladou romkou, ktorej tiež museli ukončit tehotenstvo .....jej zákrok bol skor, a upokojovala ma so slovami ,,Neboj, bude Ta boliet len brucho....."" Ja som jej na to odpovedala ,, A srdiečko....."" samozrejme nechápala.........

lussi2
3. okt 2012

@bianka0111to mi je ľúto čo sa vám prihodilo ☹. Poznám ten pocit ja som to prežila 2 krát. My sme šli na to po prvej mrche, a teraz sa tešíme skoro z 3 mes.drobca. Dr.nám tak odporučil. Držim palce 🙂 .

helka193
9. okt 2012

@bianka0111 Ahoj je mi to veľmi ľúto, ale neboj podarí sa onedlho sa môžeš pochváliť s peknou novinkou 🙂 Nám počuli srdiečko ked som bola teraz 5tt+6dní 🙂 Tak dúfam že to tak bude aj nadalej a tebe prajem rýchle a bezproblémové tehulkovanie 🙂

bianka0111
autor
10. okt 2012

@helka193 Dakujem, Vám prajem veľa zdravíčka 🙂

magdusaaa
17. okt 2012

Ahojte baby,ja som prvy den v siedmom tyzdni,velkost gestacneho vaku mam 29,9 mm a plodik ma 6,3mm, mam strach ,ze je privelky ten gestacny vak,pred troma mesiacmi som potratila,preto sa vemi bojim,uzivam aj ultrogestan,ebo som mala a aj mam tmave spinenie ,viac take do hneda,srdiecko uz malemu bije,bianka,tiez som maa miznuce sa dvojca...dakujem vopred za radu.

bianka0111
autor
19. okt 2012

@magdusaaa ahoj, ja som mala 1. gest vak velkost 9mm - velkost plodu zodpovedala 6tt....mne srdiečko nebolo vidiet vobec....neviem Ti viac povedat ohladne velkosti, mne lekár o velkosti babatka vobec nehovoril a prestal aj celkový vývoj babatka v 6tt....verím, že to dobre dopadne, hlavne vela lež, oddychuj, a nestresuj sa...čo ti povedal lekár?

magdusaaa
19. okt 2012

@bianka0111 dnes som bola tiez na sone ,chodim raz az dva krat do tyzdna,dnes som treti den v siedmom tyzdni ,male meria 9mm,lekar hovori,ze stale odpocivat odpocivat,ze uvidime o tyzden ako to bude rast ,stale nemam nic iste ,ten prvy trimester je cely o strachu. a tebe sa ako dari? kedy zacnete pracovat na babatku?

bianka0111
autor
19. okt 2012

@magdusaaa hlavne treba odpočívat, to jediné Ti asi vie každá z nás odporučit....mne? no práve prechádzam zápalmi a beriem silné antibiotiká, ale verím, ze v pondelok pri dalšej kontrole mi lekár povie, že som v poriadku. Chcem počkat 2-3 menštruácie, aj ked neviem, ako to zvládnem, lebo ešte ani prvá neprišla a už som nedočkavá... 🙂 pri Emme mojej prvej dcérke mi hrozil potrat, ale prekonali sme to a je nádherná a zdravá, pri tomto našom druhom anjeličku, hrozil potrat tiež, ale ukončilo sa to v 6tt nevyvíjania, a preto toto tretie tehotenstvo nechcem silit aby neprišlo nejak k samovolnému potratu....ale uvidíme, chcela by som aby bol už 5 mesiac a ja sa Vám mohla pochválit a podelit sa s krásnou novinkou 🙂

magdusaaa
20. okt 2012

@bianka0111 bianka,chcem ti len povedat,ze vobec nemusis tolko cakat na babatko,ja mam kamaratku ,ktora otehotnela hned po prvej mrche a ma krasneho chlapceka a potom mam kamaratku ,ktora poctivo cakala vzdy po tretej mrche a vzdy potratila,tak sa nahneva a teraz po tretikrat otehotnela po prvej mrche a uz je v osmom mesiaci,vsetko zalezi natom ako sa citime,ja som otehotnela po dvoch mesiacoch,ja som si dala este predtym urobit kompletne vysetrenie, dva mesiace pred otehotnenim beriem kyselinu listovu,je to zazrak,fakt to velmi pomaha,babyvsetkym vam to chcem poradit berte to uz pred otehonenim z vlastnej skusenosti,bomba vec. ja mam tiez dve deti uz skoro dospele tem som problem nemala,teraz chceme pr potesenie ,lebo velmi milujeme deti. vsetkym vam drzim paste....... 🙂

linka
21. okt 2012

ahojte baby,bola som vo stvrtok na sono,je tam jeden plodik,meria 5mm a v ten den som bola v 7tt+3,zial zatial nemame akciu srdiecka,dr.to nevidi ruzovo,ze pri takej velkosti uz davno malo bit,mozete mi povedat ako to bolo u vas? hotova som z toho 😢

magdusaaa
21. okt 2012

@linka Ahoj ,ja som bola teraz v piatok na sono a som zaciatok siedmehotyzdna amoje male merieá 9,4 mm,srdiecko uz videl,ja beriem ultrogestan,lebo mam stale hnedy vytok,pred tyzdnom som mala tmavu krv,ale to mi maternoca vypudila dvojca,ja som cakala dvojicky. Mas aj nejake zdravotne tazkosti? J a mam od zaciatku tehu .

soni1
21. okt 2012

Ahojte, dievčatá! Mala by som jednu otázku, keď upratujem, tak sa častejšie zohnem a pritlačím si bruško alebo keď s mm sexíkujeme a ja som hore, ale si pritláčam bruško, nemôžem tým malému ublížiť v tomto týždni tehotenstva? Ďakujem.

linka
21. okt 2012

@magdusaaa nie zatial ziadne nemam,nemala som od zaciatku ziadne...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre