Žiadna srdcová akcia v 9. týždni

aritana
19. nov 2020

Mamičky, som v 9 tt a Dr mi včera povedala že nevidí srdcovú akciu. Vzala mi krv na hcg a v utorok mam prísť na kontrolu ci nahodou sa nieco nezmení ale skôr bola skeptická a pripravila ma na najhoršie. Vo februári tohto roku som už mala zamlčaný potrat. Mam 39 rokov a jedného 5rsyna. Úplne bezproblémové tehotenstvo s nim. Ma niekto podobnu skúsenosť, resp je vôbec šanca dúfať,že srdiecko naskočí? Co ak som otehotnela neskor ako bol výpočet ,nemoze sa Dr zmýliť?

daniela2227
19. nov 2020

@aritana rada by som ti napísala, že sa to môže zmeniť.. Ale aj z vlastných skúseností vravím skôr nie ako áno 😔 držím však palce aby som sa mýlila.. Mam za sebou 3 Ma, viem ze je to ťažké ✊🙏❤️

viikkki
19. nov 2020

@aritana môže sa zmylit mohla si mat ovulaciu neskôr tak je všetko posunuté ak by sme ešte hovorili teoreticky o tom 8tt tak by tu bola väčšia šanca ako v 9tt v niektorých prípadoch už v 6-7tt srdiečko bije, ale držím ti palce nech naskočí 🙏🍀🍀❤️

aritana
autor
19. nov 2020

@daniela2227 dakujem za úprimnosť a želanie. Vnútorne mi nieco hovorí že to bude OK, stále mam príznaky, nic neopadlo..❤️

aritana
autor
19. nov 2020

@viikkki ďakujem za podporu❤️

anjelicek26
19. nov 2020

V 9.tyzdni bez akcie :( To nevyzera dobre bohuzial. Skus sa objednat k odbornikom, preco sa toto deje. Beries nejake lieky? Riedenie krvi napriklad? Po 8.tyzdni prebera funkciu placenta, ak je zle riedena krv, ta cievka sa upcha a babo nedostane ziviny a odumiera :( Mamicky si casto pri opakovanych zamlcanych potratoch v tomto tehotenskom tyzdni pichaju fraxaparin a babo konecne donosili. Nemusi to byt jasne tvoj pripad, ale hematolog by urcite poradil.

aritana
autor
19. nov 2020

@anjelicek26 neberiem nic len duphaston a kys listovú...úprimne neverím duphastonu moc

nini1010
19. nov 2020

Dolezita je otazka ci velkost plodu zodpoveda 9tt.Akemu tyzdnu zodpoveda?

aritana
autor
19. nov 2020

@nini1010 podla Dr je mensi o týždeň asi . Akurat čakám na vysledky hcg, co mi brali včera krv tak smäd to napovie viac

rachel36a
19. nov 2020

@aritana rada by som ti napisala ze sa to moze zmenit, ale zial nie...9 tt je uz dost vela, aj keby si mala posunutu ovulaciu tak uz by bola akcia srdiecka...ja som prisla takto o 5 bubliniek....druhy syn sa mi podaril az v 43 rokoch, aj to z DV...zial sa to stava dost casto u starsich zien...vela sili prajem...

aritana
autor
19. nov 2020

@rachel36a Teraz som volala do ambulancie ake mam hcg..tak 21.10 ked potvrdili tehu som mala 750 a teraz mam 13600..

mucuinka
19. nov 2020

@aritana bojim sa, ze to hcg je nizke. Dost vysoke na priznaky, ale malicko na to, aby slo o prospievajuce tehotenstvo :(

aritana
autor
19. nov 2020

@mucuinka stále sa spolieham že sa Dr sekla v ovulácii o týždeň. Inak by hodnota bola OK.

imrai
19. nov 2020

@aritana ja som mala dva mesiace po poslednej menštruácii na sone ešte len prázdny gestačný vak, ale ja som mala veeľmi posunutú ovuláciu, takže potom o pár dní už bolo vidieť aj srdiečko, aj keď ma tiež najskôr strašili a anembryolou ...takže zázraky sa dejú 🙂 mohla byť posunutá ovulácia
ŽIaľ mám za sebou aj zamlčaný potrat akurát v 9.týždni, takže ukáže sa až o pár dní podľa ďalšieho sona. Viem, že to čakanie je veľmi ťažké, prajem veľa síl

aritana
autor
19. nov 2020

@imrai prace v 9tt som mala 1. zamlčaný potrat vo februári 2020. Tam mi kleslo hcg na 6000 .
Prí synovi som mala vypočítaný termin porodu 25.8.2015 potom posunuli na 14.9 a nakoniec sa narodil valibuk 4190 g az 21.9 vyvolavackou.

imrai
19. nov 2020

@aritana pri nepravidelnom cykle je to ťažko, pokiaľ žena nevie, kedy bola ovulácia

aritana
autor
19. nov 2020

@imrai dr videla na utz dva zltkove vaky, jeden zväčšený ale netuším co to znamená.

nini1010
19. nov 2020

@aritana No neostava ti nic ine len cakat.

aritana
autor
19. nov 2020

@nini1010 ja viem.. neskutočne si prajem aby to vyšlo .

kattky
19. nov 2020

@aritana tiez drzim prsteky. Daj vediet ako to dopadlo uz nech to bude ako kolvek. Hlacne treba mysliet pozitivne.

aritana
autor
19. nov 2020

@kattky dakujem❤️🌸

rachel36a
19. nov 2020

@aritana nadej umiera posledna...hcg ale rastie aj pri neprosperujucom tehu a potom zacne klesat..snad to nebude tvoj pripad a ovulku si mala posunutu cca o dva-tri tyzdne

majamat
19. nov 2020

@aritana drzim palce. tiez som mala MA, mne nikdy nikto nemeral HCG, tak neviem ake som mala, ale ak je tam vdala MA pokles, tak doslezite je, odkedy klesa. ak klesa kratko,e ste moze byt pomerne vysoka hodnota, ak dlhsie, bude nizsia, cize na toto by som sa nespolieala.
na 9tt je HCG nizke, ale ak by bola o 2t posunuta ovulka, tak potom by to aj mohlo sediet. vsetko ukaze cas.

kikuska83_
20. nov 2020

@aritana tiež som taký prípad ako ty teraz, mne doktor dnes na kontrole veľké šance nedával.. že bude lepšie keď sa sama rozkrvacam tak sa toho bojim, chodím do roboty bojím sa keď ma tam chytia bolesti a veľké krvácanie..

thoughtfulweirdo
20. nov 2020

@aritana Ja som mala z nejakeho dovodu ovulaciu takmer o 2 tyzdne neskor a teda aj plod bol o 2 tyzdne mensi, nez podla menzesu mal, v 9tt zodpovedal 7tt, ale aj v tom 7tt uz bola akcia srdiecka. Ak u teba plod zodpoveda 8tt a akcia nie je, zial to nevyzera moc nadejne :( ale v kazdom pripade drzim palce 🙏

magduska81
20. nov 2020

@aritana ja som niečo podobne zažila v marci s tým rozdielom že v 7 tt bola akcia srdiečka a v 8 tt už bohužiaľ nebola, teraz pre zmenu v 6+2 tt bolo vidno len gestacny vak, tak ma objednali zasa o týždeň to som bola 7+2 tt a tam už bolo vidno plod aj srdiečko, tam mi povedala že ak by nebolo vidno akciu srdiečka tak by to nevidela už dobre, nakoľko v 8 tt už musí byt akcia srdiecka, záleží o kolko máš posunutú ovuláciu, podľa toho čo mi povedala Lekarka tak by si ju musela mat posunutú o týždeň a viac, viem aké to je ťažké a dúfam že sa ešte srdiečko ukáže 🙏

aritana
autor
20. nov 2020

@kikuska83_ drzim ti palce. Ja som MA prežila vo februári, žiadne bolesti nic, normalne som začala krvácať ale šla som aj na zákrok do nemocnice na jednodnovku. Žiadne bolesti, ani som nevedela že nieco robili, len ten pocit :( drzim palce aby sme obidve mali úsmev na perách najbližšie dni. Daj vedieť ako si dopadla

aritana
autor
20. nov 2020

@magduska81 Dakujem za podporu, viem ta pochopit...ja som vo februári bola na tom podobne:( teraz dufam v lepsi vyvoj

aritana
autor
20. nov 2020

@thoughtfulweirdo Dakujem ❤️

kikuska83_
20. nov 2020

@aritana ďakujem ja idem na kontrolu piatok, dám vedieť a podobne držím palce aby sa aj tvojmu bábätku ukázalo srdiečko 💗 aj ti hovorila dr aké veľké je tvoje bábätko? Moje bolo maličké len 6,9 mm tak sa bojím...

derdia
20. nov 2020

Držím palce😊😊😊😊a verím, že malinke je ok😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre