Nevoľnosti v 5. týždni - čo mi pomôže?

filipko_melanie
29. apr 2020

Ahoj mamičky. Som v 5tt a od rána do večera mám nevoľnosti, zatiaľ bez zvracania. A hlavne nechuť do jedla. Jem nasilu, na nič nemám chuť. Či je to ovocie, zelenina, polievka, nič. Pomyslenie len na jedlo alebo varenie mi je 🤢. Prosím, ktorá ste mala podobný problém, čo také ste jedli a pomohlo vám od nevoľnosti? Stále sa mi chce len spať, nič iné, unavená som. Volala som aj s dr, ale som objednaná až o 2 týždne. Tak skúsim aspoň takto. Ďakujem.

aneta04
29. apr 2020

@filipko_melanie ahoj, kup si Antimetil tabletky.. pomozu vela.. ja som tak bola, nevracala som len ma napinalo. Neskor sa to zmenilo na vracanie a to iba vecer v posteli:( trvalo to do skoro 19 tyzdna,teraz uz som ok

olivia2001
29. apr 2020

@filipko_melanie ahoj ja som to mala do 4mesiaca ale k tomu som aj vrcala denno denne, jec vela ovocia a zeleniny, ak by si zacala vracat kup si v lekarni lyzatka proti nevolnosti v tehu obcas mozes deci,dva coca coli 😊 mne to pomahalo.

silvia92
29. apr 2020

@filipko_melanie ja som mala to iste. Jedla som piskoty a pila colu. Treba len vydržať. Nájdite si hocičo co Vám aspoň trosku chuti a jedzte len to.

michaella24
29. apr 2020

Mne síce tiež bolo zle bez zvracania bolel ma žalúdok a mala som zhoršený reflux, ale jesť som musela, lebo som mávala šialený vlčí hlad, koľkokrát aj v noci 🤦 Antimetil odporúčam aj ja, pred a po jedle sa môže užívať Gastrocynesine, táto kombinácia sa mi osvedčila. Niekedy zabral aj obyčajný Vyprošťovák alebo Fatra, Cola práveže ani nie, teda mne konkrétne. A bolo úplne jedno čo som zjedla, vyhovovalo mi skôr to nezdravé, zo zeleniny mi bývalo hrozne zle, nešlo mi ju stráviť. Takže som si dopriala na čo som mala chuť, nech to aspoň stojí za to 😂 A inak nič. Vydržať. U mňa to ustúpilo v 10tt, teraz už len občas sa stane, že mi je ťažšie.

smejko25
29. apr 2020

@filipko_melanie no ja som prve mesiace absolutne nemohl jest varenu stravu 😁 zila som len na cipsoch tycinkach alebo pizza😁😁 najprv som schudla asi 3 kg a tak asi v druhom trimestri sa to zlepsilo 😁 a dokopy som pribrala 10kg

natalindaaaaa
29. apr 2020

Mne to začalo v 6tt a držalo ma to do 13tt. Nepomahal Torecan, lizatka, tabletky, jesť len suche, cola nic... musela som vydržať. Schudla som 4kg

tatiana_84
29. apr 2020

U mna len jablka, maslove keksy, alebo bebe, neskor paradajky. A pila som vineu. A jest vo velmi malych porciach, niekedy len par lyziciek ak ked 10x za den. To bolo 12 tyzdnov pri synovi a dole 5kg, potom uz v pohode a nakonci som mala +11kg. Teraz som 9tt a zas tak isto aj to iste jedavam, zatial -2kg. Len vydrzat

titla
29. apr 2020

Mne bolo tiez prve 4 mesiace v kuse zle. Nic mi nechutilo, ale musela som sa prinutit pravidelne jest, lebo ak som ostala hladna vracala som. A vracat na prazny zaludok je des, lebo von idu kyseliny zaludocne. Mne pomahalo pit colu a fatru. Este aj z cistej vody ma napinalo. Jest po malych davkach a pravidelne, aj ked nechutilo. Maso som nemohla ani citit.

filipko_melanie
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evuska135
29. apr 2020

Mne bolo zle mega hrozneeee, od obeda do vecera, sem tam som nieco prekusila ale nic moc, lebo stale som chodila vracat, resp pocity na vracanie pol dna, preslo to okolo 15tt az. Neskor trocha grepy pomohli, kupila som si len jedny tabletky a tie ziadny efekt tak som to len prezivala

filipko_melanie
autor
29. apr 2020

@aneta04 Ďakujem, pôjdem si ich kúpiť a vyskúšam. 🙂

filipko_melanie
autor
29. apr 2020

@evuska135 😮 dúfam, že ja tak nebudem, musí to byť strašné, už len tie nevoľnosti sú veľmi nepríjemné...

filipko_melanie
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evuska135
29. apr 2020

@filipko_melanie mne bolo cele dni do placu, pri chlapcovi som take nieco nemala :/ a to este pritom sa starat o dieta no dalo to zabrat 🙈

filipko_melanie
autor
29. apr 2020

@titla Ešteže to už máš za sebou, viem si predstaviť, aké to muselo byť nepríjemné. 😔

filipko_melanie
autor
29. apr 2020

Ďakujem žienky, každej jednej..😍

titla
29. apr 2020

@filipko_melanie Ten prvy trimester bol pre mna najvycerpavajucejsi, ale potom ako presli nevolnosti som si tehotenstvo uzivala. A stoji to za to 🙂

filipko_melanie
autor
29. apr 2020

@evuska135 Ja sa preto pýtam, lebo mám tiež synčeka, pôjde do prvej triedy. 🙂 A pri ňom úplne super, vôbec mi nebolo zle za celých 9 mesiacov, keby bruško nerástlo, ani neviem, že som tehotná. 🤭 On bol super, no toto ma prekvapilo, že od začiatku a zle. A pri ňom som jedla všetko na čo som mala chuť a teraz, katastrofa. 🤭

filipko_melanie
autor
29. apr 2020

@titla 😍

hederamonstera
29. apr 2020

bude to zniet divne ale mne pomahala praca...ako nahle som sa musela sustredit na robotu, nevnimala som tak to ako mi je spatne...ale akonahle som prisla domov z prace, som myslela, ze budem len na wecku alebo v posteli a pocit na umretie...takze zamestnat mysel trosicku aj ;)

evuska135
29. apr 2020

@filipko_melanie ale super spon ze uz je velky a postara sa skor on o teba 🙂 noo mozno to bude dievcatko ako u nas 😍

kiki68
29. apr 2020

Mne zaberala limeta ( aj vona) , zazvor, pomarancova stava cerstva. Nic ine. Mala som strasne nevolnosti.

tatiana_84
29. apr 2020

@hederamonstera mozno na tej praci nieco je, lebo so synom som pracovala a zle mi bolo az doma, teraz som doma so synom a je mi zle cele dni. Ale zas v praci ked som sla naobed tak to tiez bolo utrpenie nieco zjest. Mala som hodinu pauzu a prechadzka tiez pomohla.

filipko_melanie
autor
29. apr 2020

@evuska135 No to áno. 🙂 Uvidíme, hlavne aby všetko dobre dopadlo, či už bude mať bratčeka alebo sestričku. 🙂😍

aneta04
29. apr 2020

@filipko_melanie Ja mam 10 rocnu dcerku, pri nej absolutne nic az na to ze sa neotocila dole hlavickou mala som cisarak..to som mala 28 rokov. Teraz ako 38 rocna🙂 ako stara, uplne ine tehotenstvo..napinanie,vracanie, nespim cele noci..bude to chlapec🙂 a tiez nieje otoceny..ze mam zle maternicu a uz sa ani neotoci.. ale neboj, bude dobre.. vsetko vydrzime pre nase deti🙂

filipko_melanie
autor
29. apr 2020

@aneta04 Tabletky som si kúpila a nezabrala mi, asi preto, že by sa mala dať ráno, tak uvidím zajtra. 🤭 Ja to tiež tak cítim, že už som stará. 🤭 Malého som mala v 22 a teraz mám 29. A je to fakt rozdiel. ☺️ A tiež som mala cisársky. 😆 Ja presne ako ty, až na to zvracanie, ale tak ja som v začiatkoch, môže to ešte prísť. 🤨 Jasne, iné nám neostáva, len vydržať a potom si ich len užívať. 💙❤️

aneta04
29. apr 2020

@filipko_melanie tak tak.. davaj si rano aj vecer..

kixinka89
30. apr 2020

Tak som rada ze je toto vsetko normalne lebo ja tiez ziadne vracanie ale od rana do vecera nechut stale taky divny pocit a niektore jedla len ked pomyslim tak mi je zle ale hlavne zeleninu fakt nemozem. Predtym som ju milovala a teraz ked je to dolezite mi je z nej uplne na grc. Same nezdrave jedla ako cestoviny pizza alebo chlieb s maslom a so syrom to mi chuti. Ale ked to zjem stoji mi to v zaludku a mam brucho ako balon. Snad to coskoro prejde lebo fuj 🤢

krimhilda
2. máj 2020

@filipko_melanie ahoj 🙂 ja som na tom podobne, nic mi nechuti, neviem najst co by som jedla... lenze, ked nejem tak mi je este horsie, tak som sama so sebou uzavrela dohodu, ze castejsie a po malych kuskoch si proste musim dat, lebo ked som hladna, aj ked to necitim, okamzite ma zacina boliet hlava. Takze ja si davam ovocie, a vcera som si neochotne dala gulas s knedlou, ale tak mi zachutil, ze som si este aj prilozila. A dneska mam dve priania - melon a vylrazany karfiol 😂😂😂😂😂 inak som uplne okej 😂

filipko_melanie
autor
3. máj 2020

@kixinka89 Cestoviny, chleba s maslom na tom podľa mňa nieje nič nezdravé. 🙂 Alebo 🍕 veď je tam len syr, šunka a zelenina. 🙂 No ja tak isto, chlieb, cestoviny. Na pizzu nemám ani najmenšiu chuť, keď si spomeniem na syr. 🤢 A to som predtým syry milovala. 🙂 A teraz jablka, chlieb s rajcinou, paprikou, zeleninový šalát. Polievky. Na sladké ani slané chut nemám.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre