Od 7. týždňa tehotenstva mi nič nechutí

ninik223
19. sep 2023

Ahojte dievčatá , obraciam sa na vás s otázkou. Je normálne že mi od 7 týždňa tehotenstva nič nechuti . Dvíha sa mi žalúdok pri pomyslení na niektoré jedlo . Ja som mala prvý trimester strašne nevoľnosti. Zvracanie aj 30 krát na deň jedna hospitalizácia, čo som nevedela nič stráviť ani vodu. V druhom trimestry sa to zlepšilo asi tak, že zvraciam a je mi zle hlavne ráno a niekedy počas dňa . Je to normálne v tehotenstve ? Najmä ma zaujíma to nechutenstvo . Ďakujem vám za vaše odpovede ❤️

zuza265
19. sep 2023

Ano, je to najbeznejsi prejav a moze trvat aj do porodu🤗

ninik223
autor
19. sep 2023

@zuza265 Zabudla som dopísať, že som v 19 týždni

helcanw
19. sep 2023

Ano! Takmer celé druhé tehotenstvo to mám. Bud mi nic nechuti, alebo po pár sústach sa cítim extrémne prejedena a nafuknuta 🙈 dokonca aj keď vypijem pohár vody už mi je zle a cítim sa plno. Teraz som v 37tt takze už to neriešim 😂
@ninik223

jj298
19. sep 2023

Inak mna by zaujimalo preco to evolucia takto vymyslela? V prirode ma vsetko svoj dovod a teda preco ma tehotenstvo takyto priznak ktory zenu maximalne vycerpava v case ked potrebuje vela sily.

zuza265
19. sep 2023

@ninik223 myslela som si, ze si uz dalej. Preto som napisala, ze to moze trvat do porodu🤗

marianarem
19. sep 2023

@jj298 Tak teoreticky to moze zenu chranit od zjedenia niecoho nebezpecneho alebo pokazeneho, ked sa jej vela veci prieci alebo ju az napina. Vacsina zien dokaze zjest nejakych par vybranych overenych jedal a to mozno prirode staci. Ja som napriklad pri najvacsich nevolnostiach mala chut ozaj len na take ciste potraviny, napr. cistu ryzu, cistu sosovicu. Co inak milujem korenia a kadejake zaujimave chute.
Ale zase nie vsetko ma v prirode svoj dovod. Niektore veci su tak, ako su, lebo to ludia tak dokazu v dostatocnej miere prezit. Proste ze nie je to idealne riesenie, ale staci to.

zuza265
19. sep 2023

@marianarem suhlasim - tak ako casto zena v tehotenstve ma na nieco chut a hovori sa, ze prave to jej chyba. Ale tiez som myslela na to, ze evolucia nie je tak dokonala, aby vyriesila vsetko. Keby ano, tak sme nesmrtelni. A zakladom je, ze sa vieme rozmnozovat - otehotniet a porodit dieta. Ze toto su take vedlajsie efekty …