Ako sa počítajú týždne tehotenstva?

doduska77
3. mar 2014

Ahojte chcem sa vás opytať ako sa počítajú týždne tehotenstva???? lebo ja neviem ani v kolkom som u doktorky mi to nepovedali ešte, tak chcem vedieť či sa to teda počíta od dňa poslednej menštruácie alebo ako? dakujem za odpovede 🙂

monicm
3. mar 2014

áno,počíta sa od prvého dňa poslednej menštruácie.napr. posledná menštruácia bola 1.2.2014,vtedy sa počíta prvý týždeň,hoci oficiálne ešte nie si tehotná.8.2.2012 by bol druhý týždeň a tak dalej.. k dnešnému dňu by si bola v piatom týždni,lekár/ka by zapísala 4+2tt,to znamená 4 týždne aj dva dni.snád som to teraz nejako nepoplietla 😉 😉 😉

buco15
3. mar 2014

@doduska77 no mne to počítaju takto: 2.9 posledny menzes a počitaju to od 9.9 aj termín porodu mam na 9.6, čiže začni ratat 7 dni od prveho dna menzesu

doduska77
autor
3. mar 2014

čiže ked som mala poslednú MS 10.2.13 tak som v 12 tom tyždni približne???? 😅
@monicm

doduska77
autor
3. mar 2014

@monicm chcela som napísať 10.12.13 😝

monicm
3. mar 2014

@doduska77 hej,12 tt 😉

vevesh
3. mar 2014

@doduska77 no ak si mala na mysli 10.02.2014 tak si dnes 4+0 tt... 😅

monicm
3. mar 2014

@buco15 termin pôrodu sa tak počíta,to som si aj ja všimla,ale týždeň tehotenstva sa počíta tak,ako som napísala,trvalo mi tri tehotenstvá,kým som to pochopila 😉 😀

monicm
3. mar 2014

@doduska77 tu si môžeš pozrieť,v ktorom si týždni a čo sa práve deje http://najmama.aktuality.sk/vypocet-terminu-por...

doduska77
autor
3. mar 2014

Ďakujem vám 🙂 ešte kebyže mi viete určiť pohlavie :D

buco15
3. mar 2014

@monicm no mne tu na koníku ukazuje zle, som v 26 a ukazuje 27 a tak mi to vychadza aj kalendarovo

vevesh
3. mar 2014

@doduska77 pozrela som to s opravenym datumom 😀 tak si 11+6tt dnes, zajtra 12+0tt 😉

monicm
3. mar 2014

@doduska77 na to si počkaj,až také veštice tu nie sme 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dejka77
3. mar 2014

Najdi si tehotensku kalkulacku na googli a ta ti to presne vyrata. Myslim, ze je aj na stranke najmama.sk

simonkazga
3. mar 2014

http://www.tehotenstvo.academy.sk/ páči sa, malá pomôcka

satyn
12. mar 2014

@monicm Ahoj neda mi sem napisat pretoze som velmi nepochopila ten system s tyzdnami tehotenstva.Vcera som bola u lekara a tak isto sa ma pytal kedy som mala poslednu menstruaciu a ratal.Ked som mu povedala kedy sme zacali pracovat na babetku tak na usg videl a povedal ze by to tomu datumu kedy sme zacali pracovat aj odpoveda.Normalne podla mnestruacie by som bola v 7tt. a podla skutocnosti kedy sme zacali 3+4tt. Tak neviem doktor mi este nenapisal v ktorom som kedze to sam nevedel ani babetko nebolo vidno na Usg iba ciernu dieru 😀 Takze asi tak moje postrehy 🙂 Inak doplnim ze cakame nase prve dieta a strasne sa na to tesime.

monicm
13. mar 2014

@satyn ak vieš presný dátum oplodnenia,resp. viete,kedy ste zapracovali na dieťatku,tak sa to počíta ináč,ako len podľa poslednej menštruácie,nakoľko tam mohlo dôjsť k oplodneniu v rozpätí 28 dní(u väčšiny žien je takýto cyklus).preto aj pri pôrode sa berie tak,že dieťa je v termíne,ak je od 38-42 tt.

arepkoi
22. sep 2014

@monicm
vies poradit ako teda vyratat priblizne tyzden tehotnostnosti ak mam dost ze nepravidelnu menstruaciu (posledna v aprili), teda od nej sa nemozes odrazit. Myslim si ze sme pocali niekedy na zaciatku septembra.dik

monicm
23. sep 2014

@arepkoi ak sa nemýlim,vtedy to lekári počítajú bud od prvých pohybov,alebo tiež od veľkosti bábätka,nakoľko tie sa do cca 12 týždňa vyvíjajú rovnako,prípadne podľa toho,kedy ste mali sex

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre