Týždeň tehotenstva

dajusik1505
16. dec 2016

Ženy , prosím poraďte mi, neviem to nijako pochopiť...posledná menstruacia mi začala 8.10 to je ten dátum od ktorého sa počítajú týždne tehotenstva(aspoň tsk som sa Dočítala) .vcera som bola u dr ktorý mi ale povedal že podľa veľkosti je to 4tyzden, čomu vôbec nerozumiem, dokonca vypočítal priblizny termín počatia kedy manžel bol preč už týždeň pracovne.tsk nechápem ako je to možné, stalo sa Vám to niektorej?? Ešte tu vidím možnosť že zle videl plodik keďže ledva mi našiel sondou maternicu/mám ju otočenú dozadu, prosím poraďte :(

vydrnik
16. dec 2016

@dajusik1505 tyzden tehu sa rata od datumu poslednej ms,a podla toho sa rata aj datum porodu,v pozdejsom tt vyrata presnejsi datum podla velikosti babatka ked mas takyto problem mozno zle babatko videl,takze,zatial bud v kludu a uzivaj tehu

sibalka21
16. dec 2016

podla vsetkeho by si mala byt 9+6tt, cize v prebiehajucom 10tt.... Tehu tyzdne sa rataju od 1dna posledne MS, oplodnenie by malo prebehnut niekedy okolo 20-22.10. .... Ale ak si mala poslednu MS v oktobri a teraz je babo v 4tt tak to absolutne nevychadza, kedze podla vsetkeho by si mala byt 9+6tt, cize v prebiehajucom 10tt.... Aj keby si si pomylila datum poslednej MS a bola by v novembri, mala by si byt uz v 6tt... A oplodnenie by prebehlo okolo 20-22.11.... Ale cele ti to absolutne nesedi....

ukulela
16. dec 2016

@dajusik1505 daco je zle -bud termin ms,alebos plodom. ms si mavala pravidelne? vies kedy si mala ovulaciu? popremyslaj, ci si ozaj nemozla otehotniet neskor, ci ti neusla jedna ms, nemala si ju slabsiu, zabudla si ... lebo ak mas byt v 9tt a plod ukazuje na 4, tak nechce strasit, ale nebudto to nic dobre. ibazeby si otehotnela neskor, ako si myslis....... okrem toho - opravte ma - v 4tt doktor nevidi nic, resp skoro nic. hm?

sibalka21
16. dec 2016

@ukulela vlastne mas pravdu, v 4tt plod este nevidno..... ale tak mozno podla gest. vaku.... ale cele to je divne, cize niekde musi byt chyba....

ivka707
16. dec 2016

Ja som mala ms vzdy nepravidelnu, prvy pri prvom synovi som mala poslednu ms v maji, v septembri som bola u dokt. a povedal 6 tt, porodila som v aprili...staci ze sa posunula ovu a uz je tam rozdiel...

dajusik1505
autor
16. dec 2016

@sibalka21
@sibalka21
@ukulela
Posledná ms sedí , potom som nemala áni slabú áni nič :( 13.11 som si robila ten clear blue test a ukázalo 2-3 týždne ( to asi od oplodnenia) , potom som bola prvýkrát u dr pred 3 týždňami , povedal že tam vidí fazuľku, a teraz toto , vôbec tomu nerozumiem , ms som nemala vždy pravidelnú, teraz naposledy videl pekne zltkovy vak, že aj plodik narástol od minula a že je to na rozhraní 4-5 týždňa a srdiečko ešte nevidno bit, ale stále tomu nerozumiem :(
@ivka707

sibalka21
16. dec 2016

@dajusik1505 13.11 si uz podla testu bola v 4-5tt cize 2-3 tyzdne od oplodnenia... Cize teraz by si musela byt uz 9-10tt.... A ak pred troma tyzdnami videl fazulku, uz by muselo bit srdiecko..... Tak toto absolutne nechapem ani ja.... Ale ak ti lekar povedal ze vyzera na 4tt, tak nemohol vidiet plod, ani ze vyrastol... Kedze plod vidno az okolo 6tt... Vobec to nesedi ako ty pises.... Cize sa asi nevyvija tak ako ma....

dajusik1505
autor
16. dec 2016

@sibalka21 tak potom nechápem prečo to nejako nerieši , kázal mi prísť o mesiac zase :( nie je možné že len zle videl? :( sono nie je najmodernejšie u neho v ordinacii s ťažko mi našiel aj maternicu lebo je dozadu

sibalka21
16. dec 2016

@dajusik1505 fuha tak to neviem, ale pomylit sa skoro o 6tt, to je velmi vela.... Ale ak to nijak neriesil, mozno si zle rozumela alebo je to proste v pohode, asi len nejake nedorozumenie.... Drzim palce, ale ak sa ti nieco nezda chod k nemu a povec mu toto iste aj s tymi testami aj s velkostou.... lebo nech na to pozeram hocijak, je to velmi divne... urcite by som to riesila byt tebou...

dajusik1505
autor
16. dec 2016

@sibalka21
Ďakujem pekne , skúsim sa objednať u neho v druhej ordinacii tsm majú vraj kvalitnejšie prístroje , hádam mi povie dačo rozumne :( babu by sme sa veľmi potešili

persica
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dajusik1505
autor
16. dec 2016

@persica no mne cez bruško nevidel vôbec nič preto pozeral zvnútra.A ty si prečo odmietla?Nejako to škodí? Ja sa už len utesujem tým že buď zle videl alebo sa zle sa vyjadril :(

persica
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ukulela
16. dec 2016

@dajusik1505 ak si bola u lekara uz druhy krat, tak sa podla mna lekar pomylil/poplietol. ved mal tvoju kartu pred sebou - ked ti raz vychadza podla ms 9ty tyzden, tak plod nemoze byt vidiet ako 4tt. to by sa plod prestal vyvijat a nebol by v poriadku. ale takto, ked nestresoval a objednal ta, tak bud si ozaj zle rozumela, alebo on myslel 9 a povedal 4. dietera v 4tt ma milimeter - to nemohol povedat, ze od minula narastol. v 9tt ma uz 2 a pol cm.
... mne inac moja davala zaznam z kazdeho vysetrenia aj pre mna. nemas papier zo sona?? ale teda myslim si, ze si OK, len on sa jednoducho prebreptol.

grandzero9
17. dec 2016

moze byt ze to bol len brept. uvidis ako sa vyjadri potom na dalsom sone a pripadne sa ho opytaj ze ako to myslel a ci je vsetko v poriadku 🙂 drzim palce nech to dobre dopadne 🙂 kamoske sa tiez pomylili a potom zistila ze je vsetko v pohode

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre