Ako sa čo najpraktickejšie pripraviť na príchod z pôrodnice?

Zodpovedané
21. mar 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom mojej situácie.

Ako sa čo najpraktickejšie pripraviť na príchod z pôrodnice, keď ma doma bude čakať manžel a 2-ročné dieťa?

To je zvyknuté byť centrom vesmíru.

Ďakujem

Dobrý deň,

toto je veľmi častá a dôležitá otázka, ktorú sa pýtajú hlavne budúce dvojmamy. Je to úplne v poriadku.

Záleží z akého uhlu sa chcete prakticky pripraviť. Môžete si vopred pripraviť jedlo, ktoré zamrazíte do mrazničky. Napr. vývary, rôzne druhy omáčok, banánový chlebík, výživné snacky pre celú rodinu, jedlá z jedného hrnca, ktoré sa dajú zamraziť až na dobu 3 mesiacov. Vhodné sú aj zavárané polievky, či omáčky na cestoviny, ktoré si viete pripraviť už počas tehotenstva.

Určite stojí za premyslenie a prípravu, či je niekto vo Vašom blízkom okolí, kto by vedel prísť a pohrať sa so starší dieťatkom, zobrať ho na hodinku na ihrisko, pokočíkovať či na prechádzku.

Môžete si prejsť s partnerom Vaše očakávania a spraviť si plán na šestonedelie, ktorého súčasťou bude aj prerozdelenie domácich prác . Teda aj tie, ktoré vydržia kým budete viac vládať po šestonedelí verzus tie, ktoré je nutné a dôležité robiť denne, týždenne, mesačne, kto ich bude robiť.

V tejto chvíli môžete využiť aj možnosť zakúpiť si môj webinár práve pre budúce dvojmamy, kde to bude plné nielen praktických rád. Súčasťou je formulár - plán na šestonedelie so všetkými potrebnými informáciami pre Vás a partnera.

Viac info nájdete na https://www.600nedelie.sk/shop/p/priprava-na-dr...

Vačšina žien sa snaží pripraviť svoje prvé dieťatko na príchod súrodenca, no celkom zabudnú na seba. Nato, že najdôležitejšie v celom tomto procese sme MY - ženy, matky.

V rámci prípravy mysle a Vášho vnútorného nastavenia ma často tehotné ženy kontaktujú a využívajú moju službu zoom konzultácií.

Viac o tejto službe nájdete tu: https://www.600nedelie.sk/shop/p/vip-balik-konz...

Nech sa rozhodnete akokoľvek, tak už teraz ste úžasná mama. Základom je snažiť sa po príchode domov z pôrodnice, uvoľniť svoju myseľ a uvedomiť si, že nič nie je dôležitejšie ako Vaša regenerácia, naberanie sily, spánok, výživa a spoznávanie s bábatkom, láska k staršiemu dieťatku, k partnerovi a váš pokoj.

Všetko ostatné počká.

Andrea Borková
Founder 600nedelie.sk, popôrodná dula a laktačná poradkyňa
T.č. 0940524261
web: www.600nedelie.sk