Aké cviky pomôžu zabrániť vysúvaniu stavcov?

Zodpovedané
10. feb 2023

Dobrý deň,

veľmi často sa mi vysúvajú stavce, či už na krku - mám časté bolesti hlavy, pískanie v ušiach, točenie - alebo na hrudnej chrbtici. Pociťujem aj tlak na hrudi a užívam antidepresíva, ktoré sú podľa mňa zbytočné.

Môj problém je na 99% v chrbtici. Cvičenie ako SM systém a podobne som už skúšal, ale prinieslo to úľavu len na chvíľu. Každý mi hovorí, že kým nezačnem cvičiť normálne, tak mi to stále bude vyskakovať. Posledné 2 mesiace chodím na naprávanie chrbtice ako "na klavír", inak neviem fungovať.

Dokáže mi pomôcť pohybový špecialista či osobný tréner v posilňovni postupne spevňovať svaly, aby sa zabránilo vysúvaniu stavcov?

Ďakujem

Dobrý deň,

úplne Vám rozumiem. Riešil som viaceré prípady podobného charakteru.

Váš problém sa skrýva určite v chrbtici. Takže antidepresíva môžete vyradiť.

Klasické rehabilitačné cvičenia Vám problém vyriešia iba na chvíľu. Presne ako ste aj sám poznamenali.

Na druhej strane, klasické cvičenie v posilňovni musí byť špecificky nastavené na Vašu situáciu, aby vám to pomohlo. To by mal zvládnuť kvalitný tréner.

V prípade akýchkoľvek otázok ma kľudne kontaktujte telefonicky.

Oskar Fatul
pohybový špecialista
www.fatul.sk
+421 911 675 401
mail: oskar@fatul.sk
“Liečenie vlastným pohybom”