Čo sa mi deje s ramenom?

Zodpovedané
18. mar 2023

Dobrý deň,

mávam také problémy, že pravdepodobne si preťažím svoje rameno. Vtedy viem ťažko dvíhať ruky a kľúčna kosť ako keby sa posunulo dopredu. Je to ako na fotke. Na ďalší deň je to s bolesťou v poriadku, ale kľúčna ostáva takto.

V januári som bola u ortopéda, kontrolný termín mám v máji. Poslal ma na MRI krčnej, ale tam je všetko v poriadku. Dostala som aj Aflamil. 2 týždne bolo fajn, no opäť sa to vrátilo.

Čo mám ešte robiť?

Chodím aj k chiropraktičke, ona mi dáva stále rameno dozadu. Týždeň je to ok. Som objednaná aj k neurológovi.

Ako mám fungovať pri 2-ročnom synovi?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem za otázku.

Ak chcete fungovať pri synčekovi tak, aby vás nič nebolelo, je nutné vyriešiť to, čo Vám spôsobuje bolesti. Pozrieť sa na príčinu.

Kľúčna kosť očividne vyskakuje,, respektíve sa posúva vpred. Chiropraktik Vám napraví rameno naspäť do správnej polohy a bolesť odíde, no telo sa opätovne vracia do starých návykov a koľají.

Vašou úlohou je zabezpečiť, aby sa rameno respektíve kľúčna kosť už neposunula vpred. To sa dá pomerne jednoducho správnymi cvikmi.

Rád Vám poradím a ukážem ako na to. Ozvite sa mi mailom alebo telefonicky. Môžeme spolu odkonzultovať prípadné ďalšie kroky.

S pozdravom

Oskar Fatul
pohybový špecialista
www.fatul.sk
+421 911 675 401
mail: oskar@fatul.sk
“Liečenie vlastným pohybom”