Aké cvičenie je vhodné pri začiatočnom štádiu tvorby kŕčových žíl a občasnom probléme s hemoroidmi?

Zodpovedané
18. mar 2023

Dobrý deň,

chcela by som vyformovať a hlavne spevniť postavu, ale pri cvičení s kettlebelom som si privodila hemoroid. Odvtedy mám strach z cvičenia s činkami.

Aké cvičenie je vhodné pri začiatočnom štádiu tvorby kŕčových žíl a občasnom probléme s hemoroidmi?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem za otázku.

Rozumiem Vášmu problému.

Vo Vašom stave je najideálnejšie rozvíjať svoje telo prostredníctvom zdravého pohybu. Intenzívny tréning bude hnať krv cez žili pod vysokým tlakom, čo na kŕčové žili nemusí byť najlepšie. Nesprávna technika pri činkách môže vyústiť do rôznych problémov - ako napríklad aj Vami spomínaný hemoroid.

Doporučujem pohybový tréning alebo len obyčajnú pohybovú aktivitu typu turistika, chôdza, ľahký beh, bicykel či plávanie.

Ak by ste sa chcela vrátiť k posilňovaniu, je dôležité robiť to správne a dbať primárne na techniku tak, aby nevznikli nejaké ďalšie nepríjemnosti.

Ak budete mať akékoľvek ďalšie otázky, kľudne sa na mňa obráťte.

Budem rád, keď Vám dokážeme pomôcť.

Oskar Fatul
pohybový špecialista
www.fatul.sk
+421 911 675 401
mail: oskar@fatul.sk
“Liečenie vlastným pohybom”