Posilnenie svalstva

inhibiitor
26. dec 2022

Ahojte, mám dlhodobo problémy s krčnou chrbticou aj hrudnú chrbticou. Stavy ako bolesti hlavy na spankoch, rozne tlaky v hlave a piskanie v usiach. Mam spazmy pi celej chrbtici, niekedy toak na hrudi a dali mi antidepresiva a jebto stale rovnske, ked ma napravia tak je vsetko ovela lepsie no ani neviem ako , mozno zly pohyb a praskne mi v krku a zas to iste dokola. Sm system som uz cvicil a prd pomohol, neurolog len tablety na uvolnenie svalstva a insk nic. Napravia, je dobre a potom zas mi to vyskoci. Doter mi stacilo ist sa napravit 2x do roka a teraz uz len tento rok som bol 8x. Ma niekto skusenosti ze chodenim do posilky sa svaly a kosti zastabilizovali a bolo dobre a prestaly bolesti,? Uz som zufaly h toho mega.. 5 rokov sa tymto trapim, chodim aj na terapie (interne vysledky stale v poriadku aj krv) vzdy v lete je super no ochladi sa na jesen a znova to zacne.. dakujem vsm za odpovede

viestta
26. dec 2022

@inhibiitor na chrbticu odporucala by som skor SM system s dobrym fyzioterapeutom ako posilku.

nikpa
26. dec 2022

@inhibiitor ja mám takto problém s ramenom, vystreluje mi to do krku aj do hlavy. Okrem toho s platničkami. Som pomerme mladá, mám dve malé deti ale keď to na mňa príde, nemôžem sa ani otočiť na posteli. Jediné čo mi naozaj pomáha je cvičenie. Chodila som skoro rok k fyzioterapeutovi, ktorý so mnou cvičil. Teraz už dokážem správne cvičiť aj sama doma. A cvičím každý jeden deň hneď ráno ako vstanem z postele. Nedávno som bola dlšie chorá, korona a hneď na ňu som chytila volaky vírus, 1,5 mesiaca som necvicila. Na 2 týždne ma tak rozbolel krk a hlava, že som zostala na tabletkách. Platničky ani nehovorím. Pomaly sa davam dokopy, zase cvičením. Nedám na to dopustiť, kým budem vládať budem cvičiť na chrbát aj ako 80 ročná babka. Ak sa rozhodnes riešiť to s fyzioterapeutom tak si nájdi overeného s praxou a vysokoškolsky vzdelaneho v tomto odbore aby vedel čo robí. Lebo dnes si hocikto spraví kurz a s tým ide liečiť ľudí 🙄🙏

emmi87
26. dec 2022

@inhibiitor ahoj, skus si v tvojej blízkosti vyhľadať dobrého fyzioterapeuta co ma rehabilitačné reformery, cvičí sa na nich pilates. Je to to najlepšie cvičenie. Mne neskutočne pomohlo, plus vždy po cvičení ma terapeut ponatahoval na stroji a uvoľnil mi svalstvo masírovanim alebo stláčaním jednotlivých bodov. Chce to pravidelne cvičiť a byt vytrvalý. Výsledky sa dostavia..

inhibiitor
autor
26. dec 2022

@emmi87 lenze ako mam cvicit ked mi pokszde sj tak stsvce sa vybocia? Normalne citim kost na krku a po napraveni ked nemam problemy ju gam necitim . Sm system som cvicil asi 2 mesiace aj 2x denne a ziadny pokrok

marca12
26. dec 2022

@inhibiitor 2 mesiace je malo. Vysledky mozes ocakavat tak po roku,dvoch. Sm system je ale slaby skor doplnkova metoda. Ja mam tiez cca 5 rokov bolesti krcnej,hrudnej. Mna to uz boli aj lete nielen ked sa ochladi. Chodila som k fyzioterapeutovi. Naucil ma cviky,posilnenie svalstva,do toho cvicim aj sm system. A je to lepsie. Musis stale cvicit a dlhodobo trva aj niekolko rokov,kym bolesti ustupia. Dovtedy,kym neposilnis svalstvo fyzio cvicenim,necvic v posilnovni. Ak tak,len lahsie cviky,menej zataze a aj tam musis vediet spravne cvicit. Mnoho sportovcov z posilnovne maju znicene chrbaty prave z nespravneho posilnovania.

marca12
26. dec 2022

@inhibiitor stavce ti drzi svalstvo,cize ked cvicenim posilnis svaly,tie budu udrziavat kosti a nepustia ich vybocit

fiffinkaa
26. dec 2022

Ahoj, áno mám osobné skúsenosti. Mám problém s hrudnou chrbticou, bolesti a tlak mi vyrážajú do hrudníka, žalúdka, prsníka, lopatky. Fizioterapia, masáže, bankovanie, infrasauna, sms systém, pilates, cviky na chrbticu, rehabilitácie, lieky, náplaste, náprava...kolotoč trval 2 roky, všetko pomohlo nakrátko. Začala som cvičiť doma cviky 30 min.denne na spevnenie svalstva...a stal sa zázrak, udržujem sa stále...no ked dlhšie necvicim,.ozyva sa to...preto dodržiavam pravidelnosť 3 až 4 krat týždenne a tuk tuk je to fajn..obyčajne cviky na spevnenie tela...takže áno keď spevnia svalstvo problému zmiznú. Veľa zdravia a vytrvalosti..je to na dlhé trate ...pol roka aj rok tomu daj..

inhibiitor
autor
26. dec 2022

@marca12 kokso rok ? To je dlha doba nato aby som prestal mat tieto stavy bolesti hlavy.. piskanie v usiach atd.. no cvivit budem to je jasné ale nieje nic co by mi pomohlo spevnit svaly skor akoza rok?

fiffinkaa
26. dec 2022

@inhibiitor posilňovňu vynechaj ťa môže chrbtici viac uškodiť ako pomoct, cvic vlastnou váhou..

marca12
26. dec 2022

@inhibiitor roky mas chrbticu v zlej polohe preto aj taky dlhsi cas trva,kym sa znova da dokopy. Ak budes poctivo cvicit,moze to trvat aj kratsie. Neviem,v akom zlom stave to mas.

inhibiitor
autor
26. dec 2022

@marca12 dakujem pekne za odpovede , budem natom pracovat. Ono to je hrozne lazdu chvilku mat tlak v hlave , na hrudi a tak.. kazdy ze psychika ale to je chrbticou

marca12
26. dec 2022

@inhibiitor chrbtica vie sposobit strasne stavy. Ak si fajciar,tak aj to vplyva na bolest. Odporuca sa prestat fajcit.

inhibiitor
autor
26. dec 2022

@marca12 fajcenie vplyva na chrbticu?

marca12
26. dec 2022

@inhibiitor Ano,vygoogli si clanky

sense
26. dec 2022

Nájdi si fyzioterapeuta a treba cvičiť s nim ale nie mesiac ci dva ale nonstop... Ukáže ri aké cviky a tie potom pravidelne cvičiť...

Ja som chodila aj k chiropraktikovi 9 sedení, následne fyzioterapeut 30 sedení a cvičím doma pravidelne už par rokov a všetky problémy s chrbticou presli už sú tomu 2 roky

inhibiitor
autor
26. dec 2022

@sense a tiez bolela hlava a piskalo v usiach atd?

sense
26. dec 2022

@inhibiitor v ušiach nepíš kalo, hlava bolela