Prečo vždy potratím v 6. týždni?

Zodpovedané
22. jan 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom príčiny potratov.

Vždy som mala potrat v 6. týždni po IVF.

Liečba bola nastavená Clexan, Medrol, estrogén, progesterón.

Čiže všetko podchytené, embryo po genetike a aj tak došlo k potratu.

Kde môže byť problém?

Ďakujem

Dobrý deň,

mrzí ma, že ste si prešli opakovanými potratmi. Verím, že to musí byť náročné.

Predpokladám, že genetické testy u embrya nepreukázali genetické aberácie. Niekedy je jednoducho problém aj inde. Môže byť, že je u Vás nejaký iný dôvod neplodnosti. Je dôležité to konzultovať s lekárom, ktorý pozná dôkladne Váš zdravotný stav. A v prípade pochybností môžete navštíviť iné CAR, aby ste sa mohli dozvedieť viac informácií.

Držím palce, aby ste sa dočkali svojho dúhového bábätka.

MSc. Dominika Valent Raffajová
Tel: +421 908 160 067
Mail: dominika@genotipo.net
Web: https://www.genotipo.net
Instagram: genotipoSK
Facebook: genotipo Slovensko