Prečo som už 7x potratila?

Zodpovedané
5. sep 2019

Dobrý deň,

mám za sebou 7 potratov, z toho 2x mimomaternicové. Mám iba jeden vajcovod. Máme vyšetrenú hematológiu (niektoré hraničné hodnoty), endokrinológiu (OK), genetiku (OK), imunológiu (niektoré hraničné hodnoty) a spermiogram (OK), hysteroskopiu (OK), laparoskopiu (OK).

Počas tehotenstva vždy užívam Fraxiparin, Anopyrin, Medrol, IVIG, kyselinu listovú (aj pred), progesteron, Estrimax. Potrat nastane vždy do 10. týždňa. Skúšali sme aj IVF s genetickým vyšetrením, výsledok vždy rovnaký.

Čo by ste mi poradili?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

všetky základné vyšetrenia na potrácanie máte zrealizované.

Stojí za zváženie, či neskúsiť darcovský program. Máte kompletnú liečbu v tehotenstve na zabránenie potratu.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič