Prečo nastala deformácia chóriových klkov?

Zodpovedané
20. aug 2021

Dobrý deň,

máme 5 ročného syna a pred dvomi rokmi som mala umelý potrat kvôli DS. Po roku snaženia som ostala tehotná, ale v 8. týždni som potratila. V histologickej správe bolo napísané, že deformácia chóriových klkov a bez embrya.

Gynekológovi som objednaná na budúci týždeň. V rodine nemáme genetické choroby. Sestra má zdravého syna a dcéru. S manželom športujeme, zdravo sa stravujeme, nefajčíme. Neboli sme v zahraničí, ani Covid sme nemali.

Prečo nastala deformácia chóriových klkov?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

osobne som sa s týmto zatiaľ nestretla a radšej by som Vám odporučila to konzultovať s viacerými gynekológmi.

Z genetického hľadiska mi nie je známe žiadne špecifické ochorenie, ktoré by mohlo takéto niečo obsahovať. Predpokladám, že je to "blbá" náhoda, že sa také niečo stalo. Mrzí ma, že Vám neviem dať lepšiu odpoveď.

Držím palce, že sa dočkáte svojho dúhového bábätka.

MSc. Dominika Valent Raffajová
Tel: +421 908 160 067
Mail: dominika@genotipo.net
Web: https://www.genotipo.net
Instagram: genotipoSK
Facebook: genotipo Slovensko