Budeme mať problém pri tehotenstve?

Zodpovedané
23. mar 2022

Dobrý deň,

chcela by som zhodnotiť výsledky.

Ja mám vo výsledkoch:
Karyotip 46,XX,1qh+.
Cytogenetickým vyšetrením bola zistená zmena 1qh+. Ide o nezávažny variant dĺžky, heterochromatinu na 1q.

Manžel:
Karyotip 46,XY.

Je to problém pri tehotenstve?

Ďakujem za skorú odpoveď

Dobrý deň,

je to nezávažný variant, preto by Vám vo všeobecnosti nemal spôsobovať komplikácie. Avšak u párov, ktoré majú opakované problémy s otehotnením sa vyskytuje aj tento variant a môže hrať rolu pri neplodnosti.

Je tu však veľké množstvo párov, kde či už žena alebo muž má takýto cytogenetický nález a nemajú problém s otehotnením. Je dôležité ako sa vo Vašom prípade bude "deliť" genetická informácia do vajíčok.

Držím palce, že sa čoskoro dočkáte zdravého bábätka.

MSc. Dominika Valent Raffajová
Tel: +421 908 160 067
Mail: dominika@genotipo.net
Web: https://www.genotipo.net
Instagram: genotipoSK
Facebook: genotipo Slovensko