V prvom tehotenstve som mala problém s krčkom. Budem mať taký istý problém aj v druhom?

14. máj 2021

Dobrý deň mamičky. Chcem sa opýtať, tie ktoré ste mali v tehotenstve problém so skracovanim krčka a predčasným otváraním sa, aké bolo ďalšie tehotenstvo? Riešil niečo gynekológ? Alebo iba kludovy režim? Za všetky odpovede ďakujem.

1mina
14. máj 2021

mala som v prvom tehotenstve som lezala od 32 tyzdna porodila som 37+4,,, v druhom som to mala menej, gynekolog nekazal kludovy rezim len magnezko a rodila som 37+0 :D kazdopadne v pohode obidva porody to uz je taky normalny tyzden

pukanec123
14. máj 2021

V prvom tehotenstve som mala krčok skrátený na 1cm už od 28tt, porodila som v 34. Druhé tehotenstvo som sa veľmi bála toho istého scenára, ale porodila som na termín, a dokonca ešte v deň pôrodu som mala krčok 2,5cm a uzatvorený. Nemusí sa to vôbec opakovať 😊

janedoe
14. máj 2021

V prvom som od tusim 27tt lezala v nemocnici s prestavkami az do porodu. Druhe tehotenstvo uuuplne bezproblemove, maly sa vypytal den pred terminom. Toto tretie je uz zase horsie, krcok sa skracuje a od 28tt mam nasadeny pesar. Takze ako sa zvykne hovorit. Kazde tehotenstvo je uuuuplne ine 😊

autor
16. máj 2021

@janedoe ja som v prvom tehotenstve ležala od 26tt v nemocnici a povedali mi že tak neskoro sa pesar nedáva

janedoe
16. máj 2021

Neviem. Moj gynekolog dava tusim aj v 30tt, (babe, co lezala so mnou na izbe) tak neviem 🤷‍♀️ Kazdopadne ma ten pesar neskutocne irituje, tak lutujem, ze som suhlasila. Viem , ze serklaz sa robi len do 20tt

barborapavlikova
17. máj 2021

Ahojte, ja som mala pri prvom problém s krckom začal sa začiatkom 20tt skracovať a otvárať, urobili serklaz v nejakom 25tt a vydržala som do 38tt (syn mal 54cm a 4kg)
Druhe tehotenstvo ten istý priebeh len iná nemocnica, chceli dat pesar ale kvôli kvasinkam nestihli, rodila som 31tt.
Tretie momentálne tehotenstvo čakám tie isté komplikacie okolo 20tt, rozprávali sme sa s Dr.ze by sme dali urobiť preventívnu serklaz popredu a uvidí sa ako to dotiahnem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre