Môžu deti napadnúť darovaciu zmluvu?

Zodpovedané
18. apr 2024

Dobrý deň,

v roku 2020 mi zomrel manžel. Počas chemoterapii prepísal na mňa dom, keďže jeho deti ten dom pred pár rokmi zadlžili a ja som tu podlžnosti vyplatila.

Sú 4 roky po jeho smrti a snažím sa ten dom predať. Dozvedela som sa, že jeho deti chcú napadnúť darovaciu zmluvu.

Môže sa to stat?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemožno vylúčiť, že deti platnosť darovacej zmluvy napadnú. Na úspech v konaní budú musieť preukázať dôvod neplatnosti darovacej zmluvy v čase jej podpisu (napr. že ste manžela oklamali, uviedli do omylu, že nevedel, čo podpisuje a pod.).

Preukazovanie týchto skutočností je pomerne náročné a šance detí na úspech v konaní sú teda pomerne malé.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk