Môžu súrodenci napadnúť darovaciu zmluvu?

Zodpovedané
22. júl 2019

Dobrý deň,

môj manžel pred 10 rokmi dostal darovacou zmluvou dom s vecným bremenom na rodičov. Dom sme opravili. Pred 10 rokmi sa k rodičom nasťahoval rozvedený syn. Ten robí na turnusy a turnusové voľno trávi u rodičov. Teraz sa rozvádza švagriná a tiež sa na sťahuje k rodičom.

Manžel má celý dom napísaný na seba.

Môžme od nich žiadať, aby si našli vlastné bývanie?

Nesúhlasíme s tým, aby tu s nami bývali.

Môžu mužovi súrodenci napadnúť darovaciu zmluvu?

Môžu nás odtiaľ vyhodiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

AD 1: Hovorí sa tomu v bežnej reči nájomné.
AD 2: Nemusíte súhlasiť.
AD 3: Napadnúť sa dá všetko, len treba argumenty, ale po 10-ročnej dobe Váš manžel nadobdol totálnu istotu.
AD 4: Ak sa necháte vyhodiť, tak Vás vyhodia. Ak sa nenecháte a zavoláte políciu a budete mať aktuálny list vlastníctva, tak môžete vyhadzovať Vy.

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu