Mám nárok na voľno v čase skúšok, keď pracujem a doplňujem si potrebné vzdelanie na strednej škole?

Zodpovedané
2. máj 2024

Dobrý deň,

rada by som sa poradila.

Mám nárok na voľno v čase skúšok, keď pracujem a doplňujem si potrebné vzdelanie na strednej škole?

Ďakujem

Dobrý deň,

účasť na ďalšom vzdelávaní, v ktorom má zamestnanec získať predpoklady ustanovené právnymi predpismi, alebo splniť požiadavky nevyhnutné na riadny výkon práce dohodnuté v pracovnej zmluve, je prekážkou v práci na strane zamestnanca.

Pracovné voľno by Vám mal zamestnávateľ poskytnúť v rozsahu:
a) potrebnom na účasť na vyučovaní,
b) dva dni na prípravu a vykonanie každej skúšky,
c) päť dní na prípravu a vykonanie záverečnej skúšky, maturitnej skúšky a absolutória.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk