Končí mi rodičovská dovolenka a v práci vraj nemajú pre mňa miesto. Ako ďalej?

Zodpovedané
2. máj 2024

Dobrý deň,

pracujem v korporáte. V polovici mája mi končí rodičovská dovolenka. V práci som bola v kontakte so svojou bývalou manažérkou, nemá pre mňa voľné miesto. Dali mi kontakt na talent aquisition tím a povedali, že vyplním kartu v rámci spoločnosti a keď nájdu ponuky, ozvú sa mi. Prešiel týždeň a nemám info. Keď som hľadala v internom hľadači, tak nemyslím, že sa na nejakú pozíciu hodím.

Prečo ma tak naťahujú?

Nemám kontakt na inú personalistku.

Ako to ďalej riešiť?

Ja som sa ozvala v dostatočnom predstihu.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak sa zamestnankyňa vráti do práce po skončení rodičovskej dovolenky, zamestnávateľ je povinný zaradiť ju na pôvodnú prácu a pracovisko.

Ak zaradenie na pôvodnú prácu a pracovisko nie je možné, zamestnávateľ je povinný zaradiť ju na inú prácu zodpovedajúcu pracovnej zmluve. Zamestnankyňa má právo po skončení rodičovskej dovolenky na zachovanie všetkých práv, ktoré mala, alebo ktoré jej vznikali v čase nástupu na túto rodičovskú dovolenku v pôvodnom rozsahu. Tieto práva sa uplatnia vrátane zmien, ktoré vyplývajú z právnych predpisov, kolektívnej zmluvy alebo z obvyklých postupov u zamestnávateľa.

Primárne by tento problém mal riešiť zamestnávateľ. Inak mu hrozí, že Vás po návrate z RD bude platiť, hoci Vám nebude môcť prideľovať prácu.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk