Musíme žiadať o nový občiansky bez podoby tváre?

Zodpovedané
2. máj 2024

Dobrý deň,

tento mesiac sme dostali občiansky preukaz pre 4-ročné dieťa. Budúci mesiac meníme priezvisko.

Je potrebné žiadať o nový občiansky pre dieťa bez podoby tváre?

Na čo všetko slúži takýto občiansky?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak sú údaje na občianskom neaktuálne z akéhokolvek dôvodu, mal by majiteľ OP požiadať o vyhotovenie OP s aktuálnymi údajmi.

Predpokladám, že toto pravidlo vo vzťahu k deťom platí len v obmedzenej miere, pretože deti nie sú povinné mať svoj OP.

O OP bez podoby tváre môžete požiadať, využiteľnosť oboch typov OP by mala byť identická.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk