Môže 2,5-ročné dieťa jesť mak?

Zodpovedané
24. apr 2024

Dobrý deň,

2,5-ročného syna 2x po zjedení maku jednorazovo prehnalo. Iné ťažkosti nemal, žiadne bolesti brucha a pod.

Môže mať alergiu na mak, alebo mu ho môžem kľudne podávať?

Ďakujem

Dobrý deň,

či sa jedná o alergiu, to Vám s istotou nemôžem povedať. Zrejme okrem hnačky by mal aj nejake mierne kožné prejavy, ale skôr by to mohlo byť z dôvodu vyššieho obsahu oleja, ktorý mak obsahuje.

Odporúčam teraz na istý čas mak vylúčiť a potom to skúsiť znova. Ak sa to zopakuje, riešiť s Vašim pediatrom. Je možné urobiť krvné testy, aby sa zistilo či ide o alergiu na mak.

Hezký deň vám prajeme!
Nutriklub, tým odborníků
www.nutriklub.cz