Sú šance bez Ovitrelle nižšie?

Zodpovedané
21. apr 2023

Dobrý deň,

prvá inseminácia pred pár rokmi bola úspešná s podaním Ovitrelle. Teraz druhá inseminácia bez podania Ovitrellu. Deň pred IUI bol folikul 20 mm. IUI robené v 12. deň cyklu.

Sú šance bez Ovitrelle nižšie?

Ďakujem

Dobrý deň,

injekčný preparát Ovitrelle obsahuje HCG hormón, ktorý pomáha finálnemu dozretiu vajíčka a jeho uvoľneniu z folikulu. Jeho podanie je nevyhnutné len v cykloch IVF.

V cykloch s IUI jeho podanie nevyhnutné nie je. Predpokladám, že výsledky monitorovania Vášho cyklu naznačovali, že sa tento proces rozbieha prirodzene a podpora nie je potrebná.

Želám všetko dobré.
MUDr. Iveta Stenová, PhD.

web: GYN FIV - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu
Tel. Bratislava: 0902 81 81 00
Tel. Nitra: 0908 40 68 77
Tel. Žilina: 0905 40 86 19