Bude úspešná intrauterinná inseminácia, keď mám nepravidelnú menštruáciu a PCOS?

Zodpovedané
25. apr 2023

Dobrý deň,

mám nepravidelnú menštruáciu, ktorá býva cca 2 - 3x do roka. Plus mám PCOS.

Aká je pravdepodobnosť, že by nám vyšla IUI?

Aké máte pre mňa odporúčania?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pri syndróme PCOS býva problémom Vami spomínaná nepravidelná menštruácia, ktorá je dôsledkom nepravidelne prebiehajúcej alebo neprítomnej ovulácie.

Ovuláciu je možné po konzultácii s lekárom vyvolať/indukovať za pomoci liekov alebo injekcií. Podmienkou realizácie inseminácie je ovulácia, ktorú monitorujeme za pomoci laboratórnych kontrol hormónov a ultrazvukových kontrol tzv. folikulkometrie.
Zároveň aj spermiogram partnera vyšetrený v centre asistovanej reprodukcie musí spĺňať parametre na vykonanie IUI.

Želám Vám všetko dobré.
MUDr. Eliška Lacková, PhD.

web: GYN FIV - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu
Tel. Bratislava: 0902 81 81 00
Tel. Nitra: 0908 40 68 77
Tel. Žilina: 0905 40 86 19