Môže mať choroba vplyv na následnú stimuláciu a kvalitu vajíčok?

Zodpovedané
11. feb 2023

Dobrý deň,

približne o týždeň mám dostať menštruáciu a začať so stimuláciou pred IVF. Momentálne mám nádchu, páli ma hrdlo a 4. deň trošku kašlem. Covid negatívny, teploty nemám a ani neberiem antibiotiká.

Môže mať táto choroba vplyv na následnú stimuláciu a kvalitu vajíčok?

Odporúčali by ste preložiť to na nasledujúci mesiac?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemusíte sa obávať. Pokiaľ sa Vaša choroba výrazne nezhorší, môžete začať liečbu podľa stimulačného protokolu.

Príznaky, ktoré opisujete nemajú vplyv na kvalitu vajíčok a ani neskomplikujú hormonálnu stimuláciu. Odber vajíčok bude cca o 3 týždne, dovtedy budete určite fit😊

Držím Vám palce!
Peter Harbulák

web: GYN FIV - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu
Tel. Bratislava: 0902 81 81 00
Tel. Nitra: 0908 40 68 77
Tel. Žilina: 0905 40 86 19