Aké vitamíny sa odporúčajú po ukončení stimulácie?

Zodpovedané
24. jan 2024

Dobrý deň,

momentálne prechádzam hormonálnou stimuláciou kvôli IVF. Beriem tiež vitamíny na odporúčanie CAR - Femibion, Vitamín E a Koenzým Q10.

Budúci týždeň mám odber vajíčok. Vklad embrya budem mať určite odložený, podľa odporúčania môjho lekára v CAR.

Aké vitamíny sa odporúčajú po ukončení stimulácie?

Ďakujem

Dobrý deň,

podporná vitamínoterapia pred a po odbere vajíčok sa nelíši. Kľudne teda môžete pokračovať v užívaní vitamínov, ktoré máte.

Pri IVF cykloch odporúčame plánovať kryoembryotransfer, je tam o 4 % vyššia šanca na otehotnenie ako pri čerstvom transfere.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič