Môže mať nevoľnosť cez stimuláciu IVF vplyv na tvorbu vajíčok?

Zodpovedané
23. máj 2022

Dobrý deň,

dnes večer končím so stimuláciou IVF. Včera večer som si ešte dala injekcie známe ako Menopur a Cetrotide. No asi po hodine mi bolo zle od žalúdka a vracala som. Dnes už je lepšie, večer si mám pichnúť poslednú injekciu Ovitrell.

Mohli mi tie spomínané injekcie nejak uškodiť?

Nebude to mať vplyv na tvorbu vajíčok, keď mi prišlo nevoľno?

Mám taký čisto biely výtok. Doteraz bolo všetko v poriadku.

Veľmi pekne ďakujem.

Dobrý deň,

hormonálne lieky mávajú svoje nežiadúce účinky. Nevoľnosť a zvracanie však nemuseli byť spôsobené iba ich účinkom. Mohli ste napríklad aj zjesť niečo čo Vám nesadlo.

Vplyv na tvorbu vajíčok však nevoľnosť nemala žiaden. Aj výtok, ktorý popisujete sa mi zdá byť v poriadku (za predpokladu, že nič nesvrbí, nepáli, nezapácha).

Držím palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník