Môže mi v 16. týždni odtekať plodová voda?

Zodpovedané
25. okt 2021

Dobrý deň,

som v 16 . týždni tehotenstva. Na začiatku boli trošku komplikácie, hrozil spontánny potrat, lebo som dosť krvácala. Teraz užívam už vyše mesiaca Utrogestan. Žiadne problémy nemám, dokonca som bola teraz na kontrolu a pani doktorka povedala, že je všetko v poriadku.

No dnes od rána zo mňa stále tečie ako keby voda. Je priesvitná, bez zápachu. Okrem toho, že je to nepríjemný pocit, pretože sa cítim ako keby som bola stále pocikaná.

Môže to byť plodová voda?!

Nie je to výtok, doslova zo mňa tečie neustále. Každú chvíľku musím meniť vložku.

Mám sa báť a utekať na pohotovosť?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ je výtok, ktorý udávate tak silný, určite vyhľadajte Vášho gynekológa, prípadne gynekologickú pohotovosť bezodkladne. Jednoduchým testom vylúčia event. odtok plodovej vody /obliatím vložky špeciálnym roztokom/.

Zrealizujú tiež kontrolný ultrazvuk, kde skontrolujú množstvo plodovej vody.

Možno sa odtok nepotvrdí a aj na ultrazvuku bude všetko v poriadku. V tehotenstve je totiž hojný vodnatý výtok prirodzený.

Založte si vložku, ideálne hrubšiu bezfarebnú bielu /nie intimku/ a pokiaľ bude mokrá, vyhľadajte lekára.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník