Aký mohol byť dôvod preeklampsie?

Zodpovedané
22. dec 2022

Dobrý deň,

prekonala som ťažkú preeklampsiu, kedy naše dieťatko zomrelo, no v podstate som ju mala takmer do konca bez príznakov. Tlak aj bielkoviny v moči sa začali zvyšovať iba pár dni predtým, no bielkoviny hneď na 3 krížiky a tlak bol veľmi vysoký. Týždeň predtým na kontrole bolo všetko v poriadku. Prvé tehotenstvo bolo úplne bez problémov a po tomto druhom boli všetky vyšetrenia úplne v poriadku.

Aký mohol byť teda dôvod preeklampsie?

Je vysoké riziko, že sa opäť zopakuje?

Ďakujem.

Dobrý deň,

dôvodom bola abnormálna inzercia placenty a teda už v úvode sa muselo niečo pokaziť pri jej vývoji. V ďalšej gravidite je vhodné užívať Anopyrin v dávke 150mg 1x večer počas celej dĺžky tehotnosti, vysadiť až v okolí 34gt.

Veľmi ma mrzí Vaša strata ❤️

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník