Ako si pomôcť od nevoľnosti v tehotenstve?

Zodpovedané
5. júl 2022

Dobrý deň,

som 3x tehotná, nevoľnosti sa opakujú v každom tehotenstve. Veľa zvraciam, neudržím v žalúdku ani vodu. Som dehydratovaná a vyhladovaná.

Viem si nejako pomôcť?

Užívam Degan, ale vôbec nezaberá. Nevoľnosti mám celodenné, zvraciam aj 15x do dňa. Nevládzem, cítim sa veľmi spavá, točí sa mi hlava.

Ďakujem.

Dobrý deň,

v týchto horúčavách je úplným základom hydratácia. Snažte sa piť aspoň po glgu minerálnu vodu tak často ako to len ide.

Pokiaľ Degan nezaberá, je tu možnosť zmeny preparátu na Torecan (existujú aj čapíky). Sú však na predpis.

Určite si zakúpte Pyridoxin a užívajte ho 3x denne.

Skúsiť tiež môžete hneď ráno ako sa zobudíte zjesť aspoň 1 bebe keks. Aj nízka hladina cukru môže spôsobovať nevoľnosti.

Určite nič ťažké, mastné nejedzte. Diétny režim, prípadne skúsiť čo stolerujete a jesť to.

Ak nič nepomáha, tak hospitalizácia, infúzna liečba a ordinácia podľa internistu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník