Aké časté a silné by mali byť pohyby v 32. týždni?

Zodpovedané
24. feb 2023

Dobrý deň,

som na začiatku 32. týždňa a chcem sa poradiť ohľadom pohybov plodu. Pohyby cítim, ale vlastne každý deň je iný. Sú dní, kedy sú intenzívnejšie a silnejšie. Občas to aj zabolí. Potom sú dni, keď mám pocit, že je to len také slabé vlnenie a tlačenie mi o stenu brucha a žiaden veľký pohyb. Taktiež interval medzi pohybmi je rozdielny. Keď má bábo lenivejší deň, tak sa hlási menej.

Myslím, že plod je stále priečne. Na sone v 30. týždni bolo všetko v poriadku aj veľkosťou, aj prietoky.

Je takéto vnímanie pohybov v norme?

Kedy naozaj treba ísť na pohotovosť, keď necítim pohyby?

Mala som jednu epizódu, kde som necítila 4 hodiny, spanikárila som a išla na pohotovosť. Natočili pásy, spravili sono a všetko bolo v poriadku. Dosť sa kvôli pohybom stresujem, lebo ich až tak obsesívne sledujem.

Ako mám ísť na to, aby som bola kľudnejšia?

Ďakujem

Dobrý deň,

je normálne, že má dieťatko aktívnejší a lenivejší deň.

Ak sa Vám zdá pridlho, že sa nepohlo, šťuchnite do bruška párkrát. Ono Vám odpovie pohybom.

Pomôcť by Vám tiež mohol domáci U-DOP (ultrazvukový odposluch) - Angelsound.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník