Pohyby v 29. týždni

romik39
21. sep 2022

Ahojte baby ,
Idem si k Vám po radu .
Pred pár týždňami keď som cítila pohyby , boli niekedy aj dosť viditeľne na brusku . Postupom času mám pohyby slabšie . Istý čas som necítila išla som na pasy sono prietoky mala sa hýbala ako besna , ako vždy u doktora . Boli dni keď sa pohla riadne len tam . Posledné 2-3 noci pozorujem že noc má svoju moc a vtedy sa hýbe asi najviac . Cez deň sa len občas trosku vypuci , občas cítim bublinky . Akože nie je to že necítim , cítim ale mám pocit že menej oveľa ale u dr bolo všetko Oki tam šla ako pila 🙄 som z toho znepokojená pretože dievčatá hovoria ako im ose vyskočiť dieta z brucha a tak . Ja viem že niektoré sú lenivejsie detiky . Mne skôr ide o podstatu toho ze cítim pohyby ale slabé a menej často
🥹 naposledy bola otočená priečne a do brucha ak to tak ostalo neviem či je to tým . A jasne ze cíti aj stres zo mna tak asi ani to nepomaha .
Máte skúsenosť ?

zojeva
21. sep 2022

dietaťko, tým, ako rastie ma čoraz menej miesta a preto sa aj menej hýbe...ak je všetko v poriadku u doktorky nestresovala by som sa...

7lenka11
21. sep 2022

tiež si myslím, že ak je u doktorky všetko ok, mala by si byť pokojnejšia.. ale úplne ťa chápem, ja som v 23tt a vkuse riešim pohyby.. malá má dni, keď sa vrtí a kope jedna radosť, ozýva sa priebežne aj každú hodinu a pol / dve.. no a potom má dni (najmä cez víkend), keď ju musím nútiť do pohybov tým, že si ľahnem, zjem niečo sladké a pod.. inak by som ju za celý deň hádam ani poriadne necítila a to ma vždy stresuje.. ale už som to konzultovala s dvoma lekármi a povedali, že dieťa si teraz žije svojim životom a nie je pravda, že budem cítiť každý pohyb.. ale áno, stresuje to aj mňa

romik39
autor
21. sep 2022

@7lenka11 ja som si ju vždy natočila bruško a tak bolo to pekne vidno , teraz sa pohne ale tak slabšie alebo len cítim že sa pučí 🤷‍♀️🙄 keď som to riešila s dr pred mesiacom v nemocnici povedali že okay ale vzedy som cítila na ctg že ide ako pilka . Sa musela asi ukázať 😂 asi by bolo áno horšie keby necítim vôbec no . Možno aj preto ak je stále otočená do bruska

jaskolka
21. sep 2022

Dieta ako je väčšie, tak sa mu priestor zmenšuje, neskôr to už je len také prevalovanie a pucenie sa, tak skutočne to môže byť že cítiš menej, lebo necítis už také kopanie ako predtým.
Ale ak cítiš to pucenie, tak je to ok. Pred pôrodom sa zníži intenzita aj toho, akoby bábätko naberalo silu na pôrod

7lenka11
21. sep 2022

@romik39 inak tiež zažívam také paradoxy u lekára.. v deň morfologického ultrazvuku bola malá totálne najaktívnejšia, prehadzovala sa zo strany na stranu, počas UZV sa zakrývala, hrala sa.. bolo to aj dosť vtipné, miestami to vyzeralo, že robí doktorke napriek a zakrýva si jednotlivé časti tela.. a o dva dni neskôr sa prepla do víkendového ničnerobenia a ledva som o nej vedela 🙂))

romik39
autor
21. sep 2022

@jaskolka dúfam že to bude v poriadku no nie je to take žeby som necítila vôbec nič len menej často a slabo 🙄🤷‍♀️ Možno aj tým že je otočená do bruska no priečne . A zas v noci mi vždy priateľ hovorí že sa hýbala . A dnes a včera som spozornela že naozaj úplne inak ako cez deň tak má to utesilo že som čosi cítila

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre