Môj kolektív v práci je o ničom

holdviola7
25. jún 2024

Ahojte. Mam pracu , v ktorej som necely rok. Vacsinou zensky kolektiv. Ja mam 30 rokov , oni okolo 42. Ide o to, ze mam skusenosti z predoslej prace, kde som musela robit vkuse, a v tejto praci je to ovela lepsie, mam toho menej a zvladam to. Ale ja neviem, problem su kolegyne, proste nebavia sa so mnou, alebo su ku mne ustipacne a vela krat som mala pocit ze ma aj ohovoria - kedze sa medzi sebou tiez ohovaraju. Mam home office, ale ked idem do kanclu tak sa citim totalne vycerpana, nemam sa s kym ani porozpravat, prehodit par normalnych viet. Moju pracu ani neodcenia, mam pocit ako keby to nechceli uznat, ze aj ja viem nieco urobit, lebo som nova. Necitim sa dobre, a to som zmenila pracu po 5 rokoch, a ze tu bude lepsie. Citim sa vyhoreta a sklamana. Citim sa ako totalne bez energie. Ja neviem, myslite ze mam odist?
Dakujek vopred za vsetky rady.

deti95060810
25. jún 2024

nie , bojovať...
nebudú tam tieto jazyčnice predsa večne... 😉

holdviola7
autor
25. jún 2024

@deti95060810 ja som priniesla aj kolace, aj na obed som sa pridala..ale je tam pre mna proste divna energia, citim sa niekedy ako na ihlach..ja rozumiem, ze ludia su rozlisni, ale ja sa citim ako keby zo mna niekto vysal zivot za 1 den

deti95060810
25. jún 2024

@holdviola7 chvíľu počkaj možno príde niekto v tvojom veku a budete si lepšie spolu rozumieť...

raffaella
25. jún 2024

@holdviola7 to je mrzuté 😕 a ako si na tom, čo sa týka spolupráce s nimi - musíš s nimi nejako spolupracovať, či máš takú prácu kde ich nijako nepotrebuješ? A šéf/šéfka to nejako registrujú a riešia?
Pokiaľ si inak s prácou a pracovnými podmienkami spokojná, tak ešte vyčkaj. Niekedy veci vykvasia samé (stačí že najväčší hejter odíde alebo inak sa zmení situácia).

holdviola7
autor
25. jún 2024

@raffaella nie oni su su tam uz vela rokov..ja nemam deti, oni vkuse ohovaraju ludi, ucitelky, rodinu..ja som tam necely rok a nemam si s nimi co povedat, a uz ma to ani nebavi zacinat nove temy, stranim sa ich lebo mi je potom psychicky zle..asi som sracka

raffaella
25. jún 2024

@holdviola7 tak si v toxickom pracovnom prostredí, psychicky to ešte nikomu nijako nepomohlo. Dôležité sú však aj ostatné aspekty, ako som spomenula vyššie v mojom prvom príspevku - rozsah spolupráce, postoj nadriadených, pracovné benefity.

luccija
25. jún 2024

@holdviola7 píšeš, že máš HO tak asi s nimi príliš do kontaktu nemusíš prichádzať.Neodchadzaj, keď ťa robota baví ...žensky kolektív je zvláštny a všade je nieco

holdviola7
autor
25. jún 2024

@raffaella sefka je sestra jednej z kolegyn..to je taka pasivna agresivita tam, nekricia po mne ale ignoracia, alebo uskrn a tak...spolupracovat ano, vacsinou mame kazda zadelenu svoju pracu, ale treba kazdy den riesit spolocne co sa deje momentalne , ci sa nevyskytli nejake nove veci ktore treba riesit..ja som utiekla z predoslej prace do tejto,ale zacinam byt aj tu vycerpana

holdviola7
autor
25. jún 2024

@luccija uz ani ta praca ma nejak nenaplna..ja sa aj po 1 dni tam citim ako keby ma niekto dobil

alienkami
25. jún 2024

@deti95060810 to nie je vekom. Ja mám kolegyne staršie o 20 rokov, aj mladšie o 10 a vychádzame spolu výborne. Nie sme rovnaké, ale snažíme sa nájsť to, čo nás spája. Žiaľ veľa ľudí je nastavených na mód "nájdi 5 rozdielov".

@holdviola7 zatiaľ zostaň a obzeraj sa po niečom lepšom. Sústreď sa na prácu a s kolegyňami tiež udržuj len formálny kontakt na nevyhnutnej úrovni. Keď sa pritrafí niečo sľubné, odíď.

holdviola7
autor
25. jún 2024

@alienkami dakujem, ale mas pravdu, ja mam "kamosky", ktore su starsie od mojej mamy a su supeer a poradia mi vzdy 🥰 ale toto neviem..este ani rok tam nie som anuz cakam kedy odidem :(

alienkami
25. jún 2024

@holdviola7 dobrý kolektív je na nezaplatenie.

holdviola7
autor
25. jún 2024

@alienkami ja uz neviem, ja fakt nic zle nerobim, snazila som sa a pozeraju na mna krivo..

ahhola
25. jún 2024

To vies, stare diery, co by sme tak mladej vyviedli, Ignorovat🤣ktovie, ci to je spintanne, alebo dohodnute... To sa budu vsetky rozplyvat, ako mladi nic nevydrzia, ked niekto skoci pod vlak, ci z okna, ale spravaju sa k sebe bez stipky ucty a empatie... Ser na ne a rob si svoje.🍒

aurinia
25. jún 2024

@holdviola7 ty si nahodou nenastupila do mojej predošlej roboty? Ja som dlho nevydržala. Isla som do druhej roboty, teraz sme super kolektiv. Robim so starsimi ženami ale problemy nemame. Hned ma prijali. Ja by som hladala dalej. Mna to vycerpavalo, mam zlu imunitu. Dostala som autoimunitné ochorenia zo stresu, aj to bol jeden z dovodov mojho odchodu.

holdviola7
autor
25. jún 2024

@ahhola snazim sa, ale neviem ako zmenit ten pocit ze mi je potom zle psychicky😅

holdviola7
autor
25. jún 2024

@aurinia presne aj ja to mam :( ja aj ked mam ist 2 krat do tyzdna mne je zle, ze zas budu na mna pozerat a ms ohovarat

ndrag
25. jún 2024

@holdviola7 kolegovia niesu kamarati, ani rodina. To si opakuj. Neries fuchtle v praci, neber ich osobne. Keby si dala vypoved, tak ich zrejme uz nikdy neuvidis, naco sa im vnucovat? Rob si svoju pracu, vytvor si pomyselnu "pozitivnu bublinu" okolo seba, socializovat sa mozes aj mimo praci.

iwesska
25. jún 2024

Mas HO,nemusis tam chodit kazdy den,tak co to tak prezivas? Tych par krat to tam nevydrzis? Do prace sa chodi pracovat,nie si tam hladat kamosky. Ono je to vacsinou tak,ze si najviac rozumeju ti,co su tam dlho a maju spolocne temy. Ja mam tiez kolegynu,s kt.som schopna rozpravat sa hodiny,lebo mame deti v rovnakom veku a to su ine "zazitky"...Vtedy su tie bezdetne ticho,lebo vsak co by povedali,ked s tym nemaju skusenost? Rovnako to bolo predtym,ked som este deti nemala a ine mali,len som pocuvala. A ano,hodnotime aj ucitelky,rodinu..a co je na tom. Ale tiez mi trvalo vyse roka,kym som cely kolektiv nacitala,kto aky je,s kym sa da viac sukromne rozpravat,koho si drzat od tela s len odpovedat na otazky.

alienkami
25. jún 2024

@holdviola7 keď ony nechcú, ty sa môžeš aj pokrájať a nezapadneš. Nerieš ich. Nemá to cenu. Fakt si len odrob svoje a obrň sa. Zjavne ich baví privádzať ťa do rozpakov. Nerob im tú radosť.

holdviola7
autor
25. jún 2024

Dakujem za rady ❤️

oli18
25. jún 2024

@holdviola7 no a ja by som s nimi hodila rec. Ze som tu rok, ze citim, ze ma neprijali, ze som z toho smutna, co im na mne vadi atď. Mozno by sa lady prelomili.

holdviola7
autor
25. jún 2024

@oli18 uz som to skusala, a povedala to sefke , aj plakala raz..som citliva

oli18
25. jún 2024

@holdviola7 a nic sa nezmenilo? Tak to su strigy.

holdviola7
autor
25. jún 2024

@oli18 nie naozaj, jeden den lepsie a zase..nevadi, su aj horsie veci, len ma to mrzi a potrebovala som sa vyrozpravat🥲

oli18
25. jún 2024

@holdviola7 bola by skoda odist, ak si s pracou spokojna. Skus na ne nejake prefikane metody, polichotit, pochvalit saty, kupit napr.tycinku, ze si kupovala sebe, tak aj im. Skratka, zahrat na nich nejake male divadielka, nakoniec si mozno zlozia mozaiku, ze aka si mila, prajna a ta prijmu.

holdviola7
autor
25. jún 2024

@oli18 skusala som, priniesla som kolac ani si nezobrali...

olimuc
25. jún 2024

Poviem Ti tak, za cely pracovny cas s kolegynami prehodim max par viet tykajucich sa prace a koniec. Rozpravaju sa o privatnych veciach v jazyku , ktory neovladam. Nepodnikam s nimi nic a aj na obed chodim sama. Aj tak by som im nerozumela - vobec by mi to nevadilo, keby to nerobili aj v pracovnych veciach. Ak je praca ok, plat takisto … nesnaz sa nasilu zapadnut, do roboty si nechodis hladat kamaratov ale robit. Ked mas stastny zivot mimo, nemusi ta to vobec zaujmat co si nejake baby o tebe myslia

egonsk
25. jún 2024

@holdviola7 zly kolektiv je stresujuci, to radsej ozeliet nejaku tu korunu, ale najst si iny job bude lepsie, inak ta to totalne zlomi. Ja som sa nechal ukecat na par mesiacov a uz len cakam dokial mi skonci zmluva, lebo ked mam ist do kanclu, uz mi to dviha tlak a pribudaju sediny. Pokracovat by som tam neostal ani za dvojnasobnu sumu.

holdviola7
autor
26. jún 2024

@egonsk asi pockam aj ja kym uplynie rok a popritom si budem hladat nieco ine...len sa bojim, ze vsade to tak bude