Ženský kolektív a náročná práca

14. sep 2022

Dobry vecer, pracujem v cisto zenskom kolektive. Praca je psychicky narocna. Plus psychicky narocnejsie je pre mna este zvladat moje kolegyne. Hlavne hlupe ohovarenie, ociernovanie... Ja som v kolektive momentalne rok, prisla som posledna. Nikomu som nic zle neurobila, ale mnohym prekazam, uz len preto, ze sa snazim robit to, co sa odo mna ocakava. Prosim, poradte mi, ako zapadnut a neprist o nervy.

lily405
14. sep 2022

Tu pomoze len zmena práce nič ine..Žiadna praca nestoji za znicenu psychiku a nervy

ysseba
14. sep 2022

Ako je v tej reklame na Kofolu: Buď menej viac. Proste menej sa snaž byť viac lepšia, viac obľúbenejšia, viac zapadnúť.
Kašli na ne. Odrob si a choď domov. Buď sama sebou. Maj na háku. Keď sa nebudeš vedieť odosobniť, zmeň prácu. Naozaj to nestojí za zničené nervy a psychiku

luccija
14. sep 2022

Zensky kolektiv je vacsinou taky.Ak si nezapadla rok necakaj zlepsenie.Bud si odrob odosobni sa, alebo hladaj inu pracu.S muzmi sa mi vzdy pracovalo lepsirle

autor
14. sep 2022

@lily405
@ysseba ved to, ze naozaj ma tam nebavi chodit... Navyse robim 12tky, cize travim s nimi vela casu... Najst si lepsiu pracu nieje jednoduche... Tato je dobre platena a financne taham rodinu ja...
Len obavam sa, ako dlho vydrzim psychicky... A to si myslim, ze nie som padavka.

lily405
14. sep 2022

Opakujem žiadna práca,ziadne peniaze nestoja za zničené nervy..Neviem ako si natom presne finančne,ale čo najskôr daj vypoved..Robota bola aj bude,najdes si inu

autor
14. sep 2022

@luccija s chlapmi sa robi lepsie aj mne. Alebo som aspon za zmiesany kolektiv 🙏
Tuto mam fakt pocit, ze robim so sliepkami... Falos, intrigy, zavist 🙈

luccija
14. sep 2022

Si v zdravotnictve?tak si nevsimat robit si svoje, ale je to smutne, lebo si tam vacsinu dna

autor
14. sep 2022

@luccija nie, nerobim v zdravotnictve...
Pracu by som nerada menila momentalne, kedze naozaj financie potrebujem.

7miriam77
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luscious
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
14. sep 2022

@luscious chapem co myslis...
Mozno sa mylim, no myslim si, ze som primerane empaticka... Porozpravam sa, posrandujem, zabavim sa, vypocujem... Celkovo som spolocensky clovek, mam vela kamaratok... Uz som pracovala kade-tade... Zvycajne som "zapadla"... Ale urcite je to asi o ludoch... A niekedy sa mozete aj rozkrajat a nepomoze to...
A ano, casto krat sa aj ja zamyslam nad sebou, ci niekde nerobim chybu...

scila
14. sep 2022

Niekam sa proste zapadnúť nedá. Mala som jednu takú prácu. Rokmi sa tam zišla partia toxických zákerných žien
Žiadna "normálna", inteligentná tam nevydržala. Ohováračky, zazeranie, zákernosti, podrazy.
Ani ja tam už niesom. Ako sa hovorí: "Nesnaž sa niekam nasilu zapadnúť, možno tam vôbec nepatríš."
Ak tam potrebuješ ostať, tak nerieš - "jedným uchom dnu, druhým von."

miadi
14. sep 2022

Ked nechces odist .. kolektiv nezmenis a po roku Asi ani svoj status medzi nimi. Tak sa Skus zamerat na seba - mat hrosiu kozu este viac si nevsimat akosi sa odosobnit , uplna flegma .. klapky na ociach stuple v usiach .

zobaka
14. sep 2022

staci uplne jedna debilna osoba v zenskom kolektive a vsetko sa do..e, vtedy mas dve moznosti, stat sa silnou odolnou, alebo hladat spokojnost v praci inde, zo skusenosti vsak vsade sa najde nejaka blbka

andreatytler
15. sep 2022

Musis s nimi aj spolupracovat? Riesite nieco spolu, alebo si kludne mozes urobit svoju robotu bez interakcie s nimi? Ak to prve, tak tam to bude tazke, ale ta hrosia koza ti pomoze. Skus ich zacat viac otvorene ignorovat. Mna si zacali vsimat prave v momente ked som ich zacala mat na haku a prestala som byt mila a kamaratska. Proste som im zacala velmi okato davat najavo ze sa mozu ist strcit. Bavila som sa s kolegom s usmevom na tvari a potom ked som sa otocila k zene tak som surovo zmenila tvar na strohu, odmeranu masku a tak som sa s nou bavila. Uplne som sa im prestala prihovarat a ked sa oni prihovorili mne, tak som odpovedala len usecne a strucne. Neviem, asi mali konecne pocit ze som jedna z nich a viem byt aj zla a neprijemna.😀 Naraz na mna hadzali usmevy a zapajali ma do debaty.
Ale u nas bol zmiesany kolektiv a chlapi boli super, tazke sa to dalo vydrzat.

kamatopo
15. sep 2022

Nedá sa ti v rámci firmy presunúť na iné pracovisko? Ja som robila v niečom podobnom. Našťastie násu linku presúvali a ja som sa nenápadne dala preradiť na iné pracovisko. Zatiaľ mám pokoj. Ženy sú rôzne. Každú dráždi niečo iné ale vždy si frustráciu a aj určitý druh vyhorenia vybíjajú na slabšom jedinci.

marca12
15. sep 2022

Celkom nerozumiem,pises,ze su falosne,intriganky a podobne a chces medzi ne zapadnut? To by si misela byt ako ony. Robila som v zenskom kolektive a tolko falose a ohovarania som nikdy nezazila,bola to pre mna obrovska skola zivota,ze nemam nikomu cudziemu verit,mam si davat pozor,co kde poviem a hlavne ma to naucilo,ze do prace sa chodi pracovat a nie budovat kamaratstva. Nechcu silou mocou zapadnut. Rob si svoje,nevsimaj si ich. Bud sama sebou,nechci sa zapacit. Pokial ti vyslovene nerobia naschvaly,ze to ovplyvnuje tvoju robotu,tak kasli na yo. Takymto husiam sa nezavdacis nicim,lebo kazda jedna si mysli,aka je uzasna,dokonala a ona niiiiikdy neohovara,ona je ta spravodliva.

andulka1988
15. sep 2022

Mne osobne pomohlo iba to že už keď som mala dosť tých babskych reči tak som jedného dňa vybuchla. Povedala som si či mám na srdci aj s tým že je možné že ma vyhodia. Bolo mi to jedno,pracovala som ďalej tak ako mám s čím bol zamestnávateľ spokojný a baby som mala v paži. Keď teraz prídu odpoviem ale inak tam cesta skončila. Prídem domov a tam ma čaká moja rodinka, práca je pre mňa iba spôsob obživy. A taktiež som sa zapla do módu ak ma nebudú chcieť tu budú inde. Prajem vám aby ste si našla aj vy vhodnú cestu k spokojnosti.

autor
15. sep 2022

Dakujem Vam za Vas nazor, postrehy, skusenosti...
Spolupracovat s nimi musim...
Zapadnut som chcela sposobom, ze mi nebudu robit naprieky a ze budeme v pohode fungovat. Kamosky medzi nimi nehladam, nechcem...
Asi mi ostava, iba sa obrnit a nenechat sa nimi deptat...fungovat v takom kolektive je narocne... No este to skusim...

vakaveronika
16. okt 2022

Začni robiť to isté, čo ony

andrea_ff
31. okt 2023

Ahoj autorka. A ako to dopadlo? Ešte tam pracuješ?

autor
11. nov 2023

@andrea_ff ahoj, ano este tam pracujem 🙂
Cuduj sa svete, nastupila dalsia nova kolegyna a mne dali zrazu pokoj... Rypali do nej, ale kedze im prilis nelezie do kapusty, tak trocha menej ako rypali do mna... Ja s nimi uz vychadzam fajn, dokonca si vzajomne pomahame... BFF z nich nechcem mat, ale rozhodne takto chodit do prace, je pre mna jednoduchsie.

dankabg
11. mar 2024

Ja som si tým tiež prešla v predošlom zamestnaní. Zažila som tam kadečo, aj som si poplakala, aj som sa zastrajala, že odídem preč, ale napriek tomu všetkému som tam vydržala dva roky a dokonca som tam aj chcela ostať...a čo som robila? Robila som si len svoju robotu, čo si o mne kto hovoril som neriešila, ja som sa snažila a div sa svete, vrchná si to všimla, bez ohľadu na všetky protivenstva,...a čo sa týka toho, že mužský kolektív je lepší...ja som už bola svedkom toľkých špinavosti, podrazov, ješitnosti a dokazovania si toho, kto ďalej dosti, že sa na to ženské ohovaracky ani zďaleka nechytaju