Je lepšie kúpiť ojazdené alebo nové auto?

6. sep 2022

Dobry den,

zaujimal by ma vas nazor ci je lepsie kupit ojazdene auto alebo nove. Potrebujeme kupit pre mna auto, kedze sa vraciam do prace a s muzom sme sa zhodli, ze logisticky bude lepsie, ked budem mat svoje auto. Lenze ja som chcela kupit jazdenku, kedze viac menej budem chodit len praca-domov-max skola/skolka (co je po ceste) a nakup. Ale odhovaraju nas. Ze urcite kupit nove. No ja neviem, ci chcem zrovna tolko investovat do auta 🤷‍♀️😂
Nevraviac o cakacich lehotach teraz. Lebo ked uz mam teda kupovat nove a investovat, tak nech je uz presne podla predstav 😅
Aky je vas na to nazor? Nove? Ojazdene?
Dakujem ☺️

babovka2321
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
6. sep 2022

Ja by som ojazdené auto nechcela. Nove je proste nove.
Jazdené auto uz má najlepšie časy za sebou a je to často bezodná studňa lebo stále niečo tomu je

missdiva
6. sep 2022

Ja si myslim, ze nove auto je najhorsia mozna investicia (a je uplne jedno ci na to mas peniaze alebo nie), v sekunde ako s tym vyjdes z predajne strati na hodnote. Takze za mna lepsiu znacku a jazdene. Ale nekupovala by som ho z autobazaru ale od sukromnej osoby a s clovekom, kt sa vyzna do aut.

stary_ujco
6. sep 2022

@pribinak a co je to jazdene auto? Je tvoje trojročné auto u teba este stale vnimane ako nové?
Je kupa dvojrocneho uz kupa jazdenky?
Ak majú na nové auto, tak asi nezvažuje kupu 20 ročnej mazdy za 650 eur.
Ja napriklad nove auto nechcem. Nerád ničím nove veci 🙂 Vozit v nom kazdodenne decka, nechávať si ho otrieskat pred kauflandom,... Po pol roku je nové auto pomaly na odpis v porovnani so stavom nového. Zato medzi 2 a 5 rokmi sa to nejako dramaticky nemeni a furt máš pocit, ze jazdis na rovnakom...

autor
6. sep 2022

Ano vieme kupit nove auto, samozrejme nie nejake luxusne. Ale skoda, VW, pripadne toyta, hunday. Cize taku strednu triedu v lepsej vybave. Ale ja som na vazkach. Lebo cakat rok a viac 🤷‍♀️ Aj to ma odradza

mpg
6. sep 2022

Záleží aj od toho, či máte na nové auto alebo si zoberiete úver, ale ja by som v takom prípade, že na úver - kúpila radšej staršie auto, mala som 4 ročné auto, ktoré som kúpila v r.2015 (AUDI 6) a fungovalo bez väčších opráv, teraz ho má syn a ešte funguje, niečo na ňom dal už robiť.

liljana
6. sep 2022

Trojrocne auto je zabehnute auto a prave stratilo skoro polovicu svojej hodnoty. Treba sa zamerat na dobry spolahlivy motor a ste v pohode. Pri novom aute platis 50% z hodnoty auta za dobry pocit z novinky a za to, ze nikto na tvojich sedackach pred tebou este nesedel . 🙂

autor
6. sep 2022

@mpg no do tych 20-25tis vieme dat z vlastnych zdrojov. Ak by vyslo viac asi by sme to riesili uverom. Ale teda pre mna je to sialena suma za auto 🙈

alexandramb
6. sep 2022

Da sa kupit aj ,,nove" auto ojazdené, my sme tak pre mňa kupovali škodu rapid, mala rok a najazdené 8 tisíc kilometrov, teraz ma už 4 roky a stále nemá najazdených ani 30 tisíc, čiže môžme tvrdiť ze to je stále skoro nove auto. Nič sme za celú dobu do auta neinvestovali okrem výmeny oleja. Takže za mňa kúpu takéhoto skoro nového auta odporucam. Určite je rozdiel kúpiť 15 ročne auto a napríklad 3 ročne s malo kilometrami. Lebo dajú sa kúpiť aj také. Nie len ako pani vyššie spomínala. 🙂

autor
6. sep 2022

@liljana ved to, ze auto uz prvym kilomtrom straca hodnotu

autor
6. sep 2022

@alexandramb nie 15 rocne urcite nie. Max je 6 rocne. Ale skor 4 rocne by som chcela

shee11
6. sep 2022

švagor kúpil suv a teraz o dva roky ho predal o 1000€ drahsie ako kupil. Taka je doba.

sonnenshein
6. sep 2022

Odporucam kvalitnu jazdenku.
Tiez to u mna nebola otazka penazi, ale pouzitia - 3 deti, jedno z toho v tom case malo len rok. Vyuzitie na jazdenie s nimi, vacsie nakupy, mozno nejake vylety, a ja sem tam do prace (vacsinou robime s muzom z domu)
Kupila som ani nie 5 rocneho Ford smax vo velmi slusnej vybave, 7 miestny, najazd 125000km, diesel, 6stupnovy automat. Cista lahoda na vozenie sa/deti/nakupov.
Cena - 13500 euro.
Bude sluzit kym nevyrastie najmensia, a potom uvidime, aka bude situacia.

liljana
6. sep 2022

Mame audi a6, 2007, 3.0. Kupene 3 rocne v 2010. Za 12 rokov sa raz menili kotuce, platnicky, olej, filtre - spotrebny material a teraz treba uz vycistit/vymenit dpf filter. Nie je pravda, ze vsetky stare auta sa musia hned kazit. Iba hladaj vyssiu strednu triedu, su v nej kvalitnejsie diely, ako napr. vo fabii, octavii,...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tahomi
6. sep 2022

Dnes je doba, ze jazdene auto do roka vies predat drahsie ako nove, lebo cakacka.
Ale tak zalezi o akej znacke a vybave sa bavime.
Ja by som isla za aktualnych podmienok do noveho auta.

autor
6. sep 2022

@tahomi tak do 25tis vieme dat “hotovost”. Ja by som isla do skodovky alebo VW🤷‍♀️ Aj kvoli dielom atd…. Proste taka stredna cesta v lepsej vybave 😄

banalu
6. sep 2022

Nove - z vlastnej skusenosti. Pokoj na najblizsich par rokov s opravou, jedine garancku raz rocne a vybavene.
Osobne by som pozrela aj Kiu - za tie peniaze mozete mat ovela vyssiu vybavu ako v skode ci VW. Za 25 tam mate ja velky vyber, hlavne skladovky alebo predvadzacky. Y sme nasu kupili so zlavou skoro 6.000 lebo to bola predvadzacka a mala najazdenych 100 km... a teraz uvazujeme o vacsom aute, zase Kia a isli by sme asi do proceedu 😍

autor
6. sep 2022

Ach, ste mi velmi nepomohli 😂😂😂
Este teda popozeram co trh ponuka a co maju na skladoch (kedze rok cakat nechcem a vlastne ani nemozem).
Ale teda, keby som sa rozhodla aj tak pre jazdene, tak odkial najlepsie? Cez bazos? Sukromne osoby, ci ist do nejakeho autobazaru (viem, ze AAA auto nie )

wheel
6. sep 2022

Teraz je trochu zvlastna situacia na trhu, kedze jazdenky stoja pomaly ako nove. Ja by som naopak radil kupit radsej nove a nizsiu triedu ako jazdene vyssiu. Zalezi tiez ake velke ma to auto byt, pre zenu podla mna ideal novy yaris, alebo rapidecka, fabia :D A ani 25000 nebudes potrebovat. Alebo lahku jazdenku nejake 3-4 rocne. To plati za predpokladu, ze sa Ti o auto nema kto starat, ak mas manzela/ v rodine servisaka tak radsej nejaku jazdenku a ak sa nieco vyskytne no tak opravite.

bambulka814
6. sep 2022

Máš štedrý rozpočet, choď určite do nového. Má to veľa výhod, plus vieš ho napr o 5 rokov stále dobre predať (na rozdiel od jazdenky). Takže stále si zisková. Na rozdiel od jazdenky, ktorá o 5 rokov už bude stará a lacná a medzitým ešte do nej budeš investovať.

autor
6. sep 2022

@wheel no tie nove fabce sa mi popravde aj pacia 😄 a uplne by mi to stacilo

ndrag
6. sep 2022

ja som si kupila nove a nelutujem, milujem to auto a to, ze je uplne novucicke. Ale treba pocitat s cakacou dobou aj 9 mesiacov ak si auto chces nakonfigurovat podla seba. Ja som tak cakala 🌝...

autor
6. sep 2022

@ndrag ved toto je to co ma tiez odradza. To cakanie. Alebo teda brat skladove. Ja velmi cakat tak dlho nemozem. A ani nechcem 😂
No budem musiet urobit nejaky kompromis 😏

guiseppinka
6. sep 2022

My sme v 2019 kupovali vtedu 12 rocnu alteu xl, lebo som zacala pracovat 60km od domu, tak muz povedal, ze nase (vtedy 3rocnu zafiru) mi zjazdit neda... Motor nejaky nevien aky paradny, mala najazdenych neviem ci 60 000 km, predaval ju vnuk po dedovi, ktory ju garazoval a jedina "vada" bola, ze ma poskrabane zadne dvere a spolujazdcove, lebo dedo chytil nejaku skrinu v garazi... Hned sme menili rozvody, asi o mesiac na to mi prdla priruba (sla som na nej 180), netusim preco sa nevymenila hned pri rozvodoch, uz vtedy pretekala a rozmyslam, ze asi brzdy sa este menili a toho roku mi prasklo lanko v okne, takze ten system sa menil... A to je vsetko. Jazdievali sme na nej tak 800km tyzdenne, teraz uz menej, lebo som doma, ale slape stale ako hodinky...

fiafia
6. sep 2022

@missdiva a samozrejme servisovat nové auto tiež niečo stojí...

marca12
6. sep 2022

Som za ojazdene,ale iba pokial mate niekoho,kto sa vyzna v autach a vie poradit. Nove auto by som ja osobne nikdy nekupovala,to je najhorsia investicia,ktora straca kazdym dnom na hodnote. Daju sa kupit aj auta 2,3 rocne za zlomok ceny a su to stale skoro nove auta. Len teraz je s ojazdenymi trosku problem,nie je taky vyber ako pred rokmi.

mpg
7. sep 2022

@marca12 Teraz nie je taký výber ako pred pár rokmi, výber aj je, ale im zdvihli cenu. Ja som vtedy v r.2015 kúpila dobre, lebo som potrebovala, muž mal Škodu novú, ale stále bol v práci a my sme so synom mali toto. Keď som ho kupovala. ešte mi ten predavač radil, že toto sa ľahko ovláda, a aj muž povedal, že to je rozdiel oproti Škode.

cubo2
7. sep 2022

Ak tomu dobre chapem, tak ty velmi nemas na vyber - vracias sa do prace, tak auto potrebujes co najskor, nemas moznost cakat rok na nove, nie?

Mimochodom, tie casy, kedy nove auta brutalne stracali na hodnote su uz minulost - momentalne je taka zla situacia, ze par rocne jazdenky su drahsie ako nove - lebo su dostupne okamzite. A s prichodom novych emisnych limitov a dalsich povinnych debilnych otravnych "asistenov" budu starsie auta este zaujimavejsie a hlavne cenovo dostupnejsie.. plus problemy s materialmi a ekologiou pri vyrobe novych, no, uz to nebude ako doteraz

autor
7. sep 2022

@cubo2 ano. Nemozem cakat rok na nove. Cize bud jazdenka co bol moj plan alebo teda nove zo skladovych zasob 🤷‍♀️ Pozera som vcera uz fabe aj polo aj golf. Aj Suzuki swift ma celkom zaujal. No stale sa rozhodujem po pravde