Auto - automat

22. júl 2022

Ahojte, dievcata vy mi budete vediet poradit. Mam 35 rokov a nemam vodicak. Uz ma to zacina dost obmedzovat. A kedze ma segra vyplati z rodicovskeho domu, tak uz sa ani na peniaze nemozem vyhovarat, ze preco do toho nejdem 😂
A moja otazka: auto by som chcela radcej automat. Da sa kupit slusny jazdeny automat do 10-12tis? Ziadna velka krava, len aby tam vosli dve autosedacky (aj ked asi kym sa zabehnem, deti sa vozit neodvazim) a bolo take do mesta 😁
Cize male a spratne. A kedze ja som miniclovek (153cm), tak aby sa dala nastavovat vyska sedadla. Su tieto moje podmienky realne v tejto cenovej relacii? Ci ani nie. Pripade poradte aspon znacku a ja sa zorientujem 😀
Dakujem

ada_alica
22. júl 2022

Samozrejme že dá, pozeraj Ford Fiesta, Golf,Polo, Hyundai i20 prípade i30, Fabiu ja tiež plánujem niečo z tohoto ale nie automatickú prevodovku

vikusjk
22. júl 2022

Ahoj, urcite za tu sumu uz kupis, sestra kupila take male prditko VW Up! ale ona ma len jedno dieta, ale tak vosli by tam isto aj dve sedacky do zadu. Tiez chcela len automat a mala rozpocet do 6tis. Cize za dvojnasobok uz si vies pekne vybrat. Pripadne pozri, po com idu teraz nove auta napriklad Kia Rio - Kie su dobre auta (osobna skusenost), Rio je tiez take male prditko a patria medzi tu lepsiu cenovu kategoriu.

solange7
22. júl 2022

Samozrejme. Dokonca si mozes spravit aj priamo vodicak len na automat. Budes to mat jednoduchsie. Drzim.palce.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
misulka22
22. júl 2022

Ja mam automat toyota aygo.male a sikovne 🙂

vikusjk
22. júl 2022

@mamula20 my sme jazdili 20 rokov na manuale a pred rokom sme si kupili nove auto s automatom a poviem ti, ze kvoli tomu riziku, ze ak sa pokazi, si odopierat ten komfort jazdy s automatom, to by som nerobila 😉 Sama som neverila, aky v tom moze byt rozdiel, ale je 🙂

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
annamalaga
22. júl 2022

Prajem veľa šťastia. Ja sa ku tomu vodičáku neviem dokopat. Ale ja nemám deti, horšie je to s deťmi. To si neviem už na autobuse predstaviť.

elis248
22. júl 2022

Určite také auto nájdeš. Ale aj tak sa nauč jazdiť aj na manuálnej prevodovke. Nikdy nevieš, či nebude treba šoférovať aj auto bez automatu, napr. ak bude tvoje v servise a ty si požičiaš auto od rodičov, brata alebo sestry, alebo v práci firemné autá.

autor
22. júl 2022

Baby ja mam aj tak velku paniku. Musim nazbierat odvahu. Ale uz naozaj musim. A teda myslim si, ze automat by som zvladla lepsie. Planujem tak, ze pojdem na klasicky manual a potom si priplatim kondicne na automat.
Dakujem za vsetky typ ked drobec zaspi trosku sa poobzeram. Na muza to este nechcem vyblafnut. Ten nie je myslienkou zeby som jazdila nadseny (ma velky strach)

zuzubb007
22. júl 2022

Jasne za 10 000 eury kupis uz mega slusne auto v automate, da sa aj za menej samozrejme nie cisto nove, ja jazdim automat x rokov a ako ja vravim, automat odsoferuje kazdy emental 😉, urcite treba ist do toho ja si pri detoch neviem predstavit nesoferovat

diamond007
22. júl 2022

Tak ja osobne do nového by som šla... Za 13-15tisic máš asi nové auto menšie, na 90% ľudia predávajú auto už keď má nejakú vadu. Málokto predá auto z rozkose lebo chce nove/ďalšie.
Pri novom máš istotu že nebudeš riešiť len mechanikov

autor
22. júl 2022

@diamond007 tak my rozmyslame nase predat aj ked je v uplne v poriadku 😂 muz sa zalubil do noveho Peugeotu

laurita285
22. júl 2022

Na automat ti žiadne rekondičné jazdy netreba, ja som skončila autoškolu na manuáli, následne počkala 2 týždne na vodičák a hneď sme šli s frajerom kupovať do bazáru 300km od nás auto.
Auto sme vybrali, pred bránou bazáru mi ukázal ,, toto je plyn, toto brzda a používaj len jednu nohu " a už sme šli. Ja na svojom novom auťáku a on na svojom.
Odvtedy jazdím bezproblémovo vždy a všade.

fiafia
22. júl 2022

Mám automat,síce starší C3 ale neľutujem a keď budem meniť auto rozhodne to bude automat. Ja som vodičák síce malá ale nejazdila veľa rokov. Keď som si kúpila automat odpadli mi skoro všetky strachy čo som mala ako pohnúť sa v kopci,že zdochne na križovatke, kolóna atď,atď. Samozrejme rátam s tým ,že automat servisovat je drahší. Ak plánuješ jazdiť len automatom sú také aj autoškoly. Načo si to zbytočne komplikovať.

mmonika
22. júl 2022

@mamula20 to vobec nie je pravda.. .my mame v priebehu 10 rokov už druhe auto s automatom a predstav si nemali sme žiadne opravy automatu ani nic ine... Ja osobne si už ine auto ako s automatom ani nekupim ..

A pre autorku za tu cenu si vies kupit aj nove auto s automatom, tiež by som volila bud Kiu, alebo Opel Corsa ... je to malicke ale vnutri priestrane, mas miesto na všetko ..

autor
22. júl 2022

Baby a do novsich aut uz vsade davaju ISOFIX, ze?

denda007
22. júl 2022

Kondicne jazdy na automate nepotrebujete, iba zaradite ,,D''a idete brzda plyn. Nove auta maju aj asistenta rozjazdu do kopca, cize ani toho sa nemusite bat. A mozte sa na 100 percent venovat premavke. Uz len nezabudat sledovat premavku, a hlavne dodrziavat odstup a predvidat. A najdolezitejsie nenechat sa znervoznit. Drzim palce to date

autor
22. júl 2022

@denda007 dakujem. No musim sa uz rozhybat 🙏 aj ked mam paniku strasnu

lululucy
22. júl 2022

Nerozmysla nad tym a urob si vodicak a hned ako dostanes vodicak zacni jazdit. My sme kupili automat za 9000€. Tiez kazdy strasil kolko bude stat na automate toto,hento, vymena oleja v prevodovke ( vraj dame za to 400 eur 😄, hned ako sme kupili,tak sme dali vymenit olej a stalo to 130€). Ja by som sa manual neodvazila soferovat,takze ina moznost ako automat nebola. A sme spokojni, teda hlavne ja 😄

elis248
22. júl 2022

Podľa mňa do nového auta nie je potrebné ísť. Je kopec dostupných ojazdených áut, sú aj v zlom stave, sú aj v dobrom stave. Treba si vedieť vybrať. Aj my sme tento týždeň kúpili ojazdené, samozrejme pár drobných opráv, ale s tým sme počítali. Predtým som 15 rokov jazdila na Citroene C3 rok výroby 2002, kupované v bazári a veľa opráv za tie roky nebolo treba. Posunula som ho v rámci rodiny a vozia sa ďalej. Dosť záleží od vodiča, ak jazdí ako blbec, tak v takom stave je aj auto.

monika_k
22. júl 2022

Urob vodicak na manual a kup si automat… nekupuj uplne mini auto lebo zas budes nadavat, ze ti nic nevojde … Inac automat nestoji udrzba viac a ani nevies ci sa v zivote stretnes zo situaciu ze budes musiet ist manualom…

vikusjk
22. júl 2022

isofix je uz aj v starsich autach, aj v nasej starej Kii 14 rocnej maju obe zadne sedacky isofix. Nemame ho na prednej sedacke, ale to nemame ani v novej kii myslim

autor
22. júl 2022

@vikusjk na prednu nepotrebujem. Starsi ma uz sice skoro 9, ale sedacka by mu mala vydrzat do cca 12 rokov. Bola by som rada, keby tam vydrzal co najdlsie 😂 aj ked uz teraz je to s nim boj. A ked tak, podsedak tiez planujem potom kupit ISOFIX

vikusjk
22. júl 2022

moja ma 10 a stale je v sedacke, tiez mame tu do cca 12 rokov, taku aj s ramennou a hlavovou ochranou po bokoch, aspon sa v nej vyspi, ked ideme na dlhsiu trasu. Sedacka ma isofix upinanie, ale dcera sa vozi uz tri roky vpredu, lebo vzdau jej byvalo zle. Mame ju tam len tak polozenu a klasika upina sa pasom. Da sa tak i tak 🙂 Inak ja som na novom aute rada aj za bezpecnostne prvky, to auto je o dost bezpecnejsie, ako predosle, ma viac airbagov, lepsie bezpecnostne systemy atd. Teda asi tie novsie modely su aj z tohto hladiska lepsie.
A neboj sa, v prvom rade sprav vodicak a v druhom sa neboj sadnut za volant. Moja sestra chcela kolobezku 🙈 prehovorila som ju na auto a teraz jazdi ako drak, je pre nu obrovska vyhoda, ze ked ma muza v praci, moze ist s malym k nasej mamke na kavu, alebo niekam na nakup, ci na vzdialenejsie ihrisko... Drzim palce 🙂

simonah73
22. júl 2022

@mamula20 to ze uz aky argument je ze sa pokazi vo vozidle prave automaticka prevodovka, to nemoze si myslis odist nic ine? a za tu cenu uz pomaly kupi aj nove a ma ho minimalne dva roky v zaruke. tiez sme pred tromi rokmi kupili automat. dovtedy som jazdila ja na manualy a muz v dodavke automat. a uz by som asi manual viac nechcela.

simonah73
22. júl 2022

a teda ak budes autorka brat nove auto, treba si uvedomit to ze su tam dost dlhe cakacie doby, teda ak nezoberies auto priamo zo showroomu. my mame peugeot 5008 automat v sedemmiestnej verzii a teda ja som spokojna. ak nechces take velke, tak potom je aj 3008. lebo 2008 je uz podla mna velmi male auto pre rodinu.

autor
22. júl 2022

@vikusjk dakujem. Uz len pozbierat odvahu. Ale vravi sa, ze clovek zacina skutocne zit, az ked vystupi zo svojej konfortnej zony😂 uz len ten prvy krok urobit 🙏

simonah73
22. júl 2022

ja teda jazdim roky v malom okresnom meste kusok od BA a zo zaciatku ked som isla ako sofer sama do BA, tak sa mi vzdy rozbusilo srdce ked som vchadzala do BA ale postupom to preslo, chce to skratka potom uz len jazdit jazdit a jazdit 🙂

autor
22. júl 2022

@simonah73 do toho peugeotu sa zalubil muz 🙉 stale mi o nom rozprava. Kedze sme teraz doplatili nase auto (mame skodu octaviu novu-dovoz), tak spekuluje. Ja vravim naco 😂🤷‍♀️ Mne sa nase auto paci. Ja si na znacky nepotrpim. Hlavne ze ma to doveze z bodu A do bodu B 🤣