Kalorické tabuľky v tehotenstve

silviaa
23. nov 2021

Ahojte, je tu nejaka kocka co by mi vedela poradit alebo rovno cela skupina ktora sa venuje kalorickym tabulkam v tehotenstve? Chcela by som si sledovat pocet prijatych kalorii, aby babu nic nechybalo a zaroven aby som vela nepribrala. Dakujem 🙂

bluemoon24
23. nov 2021

Ahoj, já se podle nich držím i v těhotenství 🙂. Klidně mi napiš zprávu nebo se přidej na FB skupinu “Hubneme a jíme zdravě s kalorickými tabulkami” a do lupy si zadej těhotenství, máme tam spoustu příspěvků na toto téma, popřípadě se tam můžeš i doptat na to, co tě zajímá.

silviaa
autor
23. nov 2021

@bluemoon24 dakujem 🙂

kiki68
23. nov 2021

@silviaa pouzi napr underarmour appku, nastav si prijem 1 trimester mas mat max 150kcal presah, 2trimester ma byt 300 kcal presah a 3 trim ma byt 500-700kcal presah. Zdroj toho je Whattoexpect appka.

miska_kal
23. nov 2021

to je ake fajn, ze sa to da pouzivat aj v tehotenstve na take sledovanie prijmu 🙂

evica17
23. nov 2021

Ja mam osobnu skusenost s tym , chcela som to tak riesit, lebo prve tehu som to nechala len tak a pribrala som 25 kg. Ale prosto mne sa nedalo tak stravovat, proste strasnu chut som mala na take somariny, ze aj toto tehotenstvo som na.to podobne ako prve. Lenze som.neschudla po prvom, tak.moja vaha je hrozna uz

silviaa
autor
23. nov 2021

@kiki68 s touto apkou vobec nemam skusenosti. idem ju pozriet🙂

kiki68
23. nov 2021

@silviaa cita aj kody ta underarmour

lylyjana
23. nov 2021

@silviaa hlavne si uvedom, ze vaha ti bude tak naprd, lebo sa mozno nalejes vodou a pritom stravovat sa budes normalne, no vaha pojde hore. Ved jedz len zdrave veci, ziadne sladene napoje, minimum sladkosti a slanych pochutin, vsetko s rozumom a budes v pohode. Ak planujes kojit, asi by som sa radsej sustredila na ratanie kalorii potom, lebo ja osobne som pocas tehotenstva jedla to iste co predtym, ale po prichode z nemocnice som bola schopna vyjest celu chladnicku, lebo vsetka moja energia sla na kojenie.

silviaa
autor
24. nov 2021

@lylyjana mne ide hlavne o to aby mi nechabali bielkoviny, s tym mam navacsi problem, a chcem jest z rozumom, aby mi ziadne nutrienty nechybali. Uz som si nastavila kaloricke tabulky. Nastastie nemam nejake prehnane chute na nezdrave jedla. Ked budem kojit chcem prejst na krabickovu dietu pre dojciace matky. Neviem ci budem schopna na zaciatok sa sustredit na stravu. Ved uvidime 🙂...zatial len plan...