Kalorické tabuľky nefungujú

23. jún 2023

Ahojte,začala som si zapisovať moju stravu do kalorických tabuliek,vlastním 2 telefóny a väčšinou zapíšem do toho ktorý mám po ruke.No ak na jednom zapíšem nejakú potravinu tak má iný počet kalórií ako keď tú istú potravinu zapíšem na tom druhom telefóne (jedlo zapisujem vždy v rovnakom množstve aj rovnakej značky).Neviete aký by tam mohol byt problém ?

ckocka
23. jún 2023

Zapisuješ vždy úplne rovnaký druh potraviny? Lebo ak zadáš do vyhladávania napr. maslo, vyhodí to x položiek z ktorých si musíš vybrať, každá je iná. A v prípade ak načítaš EAN, tak z rovnakého výrobku ti to musí vždy vyhodiť rovnaké hodnoty.

janai1
23. jún 2023

Daj screeny pre porovnanie

vanilkovazmrzka
23. jún 2023

Daj priklad konkretnej potraviny… lebo v tej databaze su ulozene niektore polozky viackrat, a najma v pripade nejakych balenych kupovanych produktov sa tie polozky mozu o par kcal lisit. Ale tak co som si vsimla je to radovo v jednotkach kalorii, to je uplne zanedbatelne

autor
23. jún 2023

@vanilkovazmrzka uplne rovnaké potraviny a rovnaké množstvo,som v tom nová tak je dosť veľká pravdepodobnosť že niečo zle robím ja

zuzubb007
23. jún 2023

Ved je to iste kcal su kalorie a kj kilodzauli deleno 4 a dostanes pocet kalorii cize rata ti to rovnako

autor
23. jún 2023

@ckocka jasne vždy to isté

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ropucha6
23. jún 2023

Vsak tam mas kcal vs kJ

autor
23. jún 2023

@zuzubb007 no to áno viete mi poradit ako to zmeniť ?
@elizabet173 veď vravím že som nová

diaszoky
23. jún 2023

Ani mne nefungovali! Vyprdni sa na ne. Skus prerusovany post to jedine sa oplati a vidiet po nim vysledky

autor
23. jún 2023

@diaszoky pozriem na to,ďakujem za radu

ckocka
23. jún 2023

Profil, nastavenie jedálničku, jednotka energie. Mám českú appku, možno to bude mať u teba trocha iný názov.

ropucha6
23. jún 2023

Mas to vo FAQ - chod na profil a nastavenie jedalnicku a tam jednotka energie.

janai1
23. jún 2023

No ty vole 🤣 akože prepáč ale tie pismenka za tým, sa ti nezdalo čudné že sú iné?

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janai1
23. jún 2023

Nová v čom? V čítaní? Energetické jednotky sme sa učili v škole 🙈

autor
23. jún 2023

No to ti gratulujem 🙂 škoda ze niesu všetci ako ty hneď by sa nám lepšie žilo

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
23. jún 2023

@elizabet173 s tým že som si to nevšimla ? S tým že poriadne neviem ako to funguje ? Nabudúce keď nebudem niečo vedieť nemám sa radšej ani pýtať ?

vanilkovazmrzka
23. jún 2023

Mas to v roznych jednotkach 😅

vanilkovazmrzka
23. jún 2023

V nastaveniach si najdi, aku jednotku chces pouzivat, a daj si na oboch mobiloch kcal 🙂

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
23. jún 2023

@elizabet173 áno,písala som,že som si nevšimla

autor
23. jún 2023

ďakujem 😉

zuzkabeuty
11. mar 2024

Kalorie nie sú podstatné ale hormony a nebyť na kortizole momentalne chudnem na 200g tuku dene bielkoviny drzim na 60g a sacharidy pod 10g len kus zeleniny avokado draslik. Tuk potrebuješ na keto diete ak tam nie je vysoký tuk nie je to keto u nás ik nechape terapeuticky protokol diéty v ketoze