Zistili mi blato v žlčníku

alexisa93
8. jan 2022

Ahojte, zistili mi blato v žlčníku, žlčník sa začal ukazovať cez sviatky, bola som na usg tak mam Blato, moja pani Dr hovorila ze ak mi robí problémy treba ho dat von, no lenže ja bolesti mam každý deň a nehovoriac o tom ako žlč mi ide po jedle ci po vode smerom hore do úst, 5den som na prísnej diéte a je to o niečo lepšie no aj tak mam bolesti ale nie veľké a aj žlč mi ide naspäť, v stredu 12.1.2022 mam chirurga, ja som zúfalá pretože neviem co mam Jest som neustále hladná a mam chuť na sladké
Moja strava je len o piskotach, suchare, mrkva na pare, kuracie mäso na pare ryba na pare, varené zemiaky v šupke a ryža všetko bez korenín a keď olej tak olivový alebo Kokosový použijem, je blato nebezpečné? Ďakujem

solange7
8. jan 2022

@alexisa93 blato je nebezpecne. Moja mamina ho mala tiez, naplno sa jej to prejavilo po porode. Mavala velmi caste koliky a bolesti. Museli jej vybrat zlcnik. Mala laparoskopicku operaciu a velmi sa jej ulavilo. Od operacie ma uz cca 15 rokov a je spokojna.

janka_266
8. jan 2022

@alexisa93 dávate si k jedlu buscopan alebo pancreolan? Už len nejako vydržať a dohodnúť operáciu. Aby ste nedopadli ako ja so zltackou a týždeň na infúziách v nemocnici a 3 zákroky namiesto jedného odstránenia zlcnika.

alexisa93
autor
8. jan 2022

@janka_266 nedávam si nič okrem biopronu a čaj na pečeň a žlčník pijem, strašne sa bojím co môže prísť lebo neviem co znamená blato v žlčníku 😔 držím sa prísnej diéty no čakať bohužiaľ musím do stredy keď ma pozrie chirurg

alexisa93
autor
8. jan 2022

@solange7 no to ze ja mam bolesti, síce už menšie nakoľko mám prísnu diétu ale dosť ma tam aj pichá, mam 2 detičky vo veku 15m a 4r čiže 2 pôrody za mnou, neviem co to znamená mať to blato a co dokáže blato urobiť s človekom

denyskalili
8. jan 2022

Treba ho dat von, bude to robit problemy uz stale, ked zjete nieco co nesmiete tak pravdepodobne uz bude zlcnikovy zachvat, co su strasne bolesti, ja som to mala v tehotenstve. Na piaty zlcnikovy zachvat uz operovali a to som bola v 6 mesiaci tehotestva, to boli stresy,odkladala som to aj ja stale a nakoniec som aj tak musela uz na akutnu operaciu. Bola to velka ulava naozaj, nebolo to nic hrozne. Dietu som drzala asi mesiac a odvtedy sa stravujem takisto ako predtym okrem papriky. Urcite budu trosku bolesti po operacii ale da sa to vydrzat. Drzim palce 🙂

alexisa93
autor
9. jan 2022

@denyskalili ahoj, zatiaľ záchvaty nemám len bolesti, a v noci už dobrý mesiac neviem spat, bolesti pod lopatkou mam a zle sa mi preto spi, musím Čakať do tej stredy tak ma Chirurg dal 😔

solange7
9. jan 2022

@alexisa93 no neviem teraz ci poviem uplne koreknu odpoved, ale blato je horsie ako kamene. Tie kamene sa daju vybrat a tiez dokazu ostavat na mieste aj dlhe roky. Takze nemusia polohou zabranovat odtoku zlce. Ale blato je no.. blato. Zabranuje volnemu prietoku zlce a moze upchat zlcovody. To naozaj usti len k chirurgickemu odstraneniu zlcnika.
Poviem ti pravdu, ze aj ja mam strach z tychto veci. Ale zlcniky sa dnes operuju ako na beziacom pase, pekne laparoskopicky a takmer bez ziadnej jazvy. Uvidis ako sa ti ulavi. Zit v bolestiach a s prisnymi dietami nieje zivot, a zvlast ak mozes problem odstranit.
Moja mamina roky po operacii nema ziadnu dietu aj ked je bez zlcnika. Nema ziadne komplikacie. Samozrejme, ze nieje konzumentom obrovskych mnozstiev vyprazanych jedal atd. To sa u nas nikdy nejedlo. Normalne sa stravuje ako bezny clovek, ziadne extremy.

alexisa93
autor
9. jan 2022

@solange7 ci pána 😔 až mi nieje dobre, no už len čakať na chirurga do stredy, bohužiaľ ta bolesť mi ide až pod lopatky, ešte aj po Light jedle 🙄 tak čím skôr dúfam ma poriesia

solange7
9. jan 2022

@alexisa93 to si vezmi, ze mas "len" bolest. Niekto mava okrem toho aj neustale koliky. To su hrozne zachvaty bolesti. Aj kavu by som vynechala, ak zvyknes pit. Nejedz pecivo, pripadne aspon dva dni stare.
Nemas nejake tabletky, napr febichol alebo rowachol? Precitaj si na nete ako posobia a skoc si po ne do lekarne, su volnopredajne. Alebo sa aj v lekarni informuj, to je taky beznejsi problem tam ti poradia. Mozno by ti este trochu do tej navstevy chirurga mohli pomoct .

alexisa93
autor
9. jan 2022

@solange7 mam liek nospa, to si dávam ale nie stále pretože aj pečeň potom trpí liekmi, kávu pijem teraz som to stopla na jednu denne čiže len ráno, inak pijem 3kavy denne, nechápem Dr že vedia aký je problém a oni majú čas ⌚ 🙄

solange7
9. jan 2022

@alexisa93 no spa je na bolest zlcnika slaby. A je to len na uvolnenie krcov hladkeho svalstva. Tamtie mnou vyssie menovane tablety su prave na zlcnikove problemy. Dopomahaju spravnemu vylucovaniu zlce.
Tu kavu rano by som asi vynechala tiez. Alebo by som si ju dala ak tak po 10tej, ked uz som riadne po ranajkach. Zlcnik rano potrebuje vypustit za noc nahromadenu zlc, takze je fajn skonzumovat nieco s malym obsahom tuku, ako napr ten light jogurt alebo nieco podobne. Zaliat to hned kavou nieje dobry napad.

sunny15
4. jan 2023

@alexisa93 ahoj,chcem sa spýtať ako si dopadla s tým žlčníkom?Mám rovnaké problémy ako ty.

silica
4. jan 2023

@alexisa93 ahoj ja mam tiež blato,dala mi Dr na 4 mesiace ursosan.ze mam veľa piť,raňajkovať,jest 3x denne.potom idem na krv a uvidí sa co ďalej.

sunny15
4. jan 2023

@silica ahoj dala ti ten liek gastro alebo chirurg?

silica
4. jan 2023

@sunny15
Gastro

sunny15
4. jan 2023

@silica mne vôbec na gastro nedali lieky len toľko mi povedal že ak sa nezlepší stav tak chirurgia a vybrať žlčník

silica
4. jan 2023

@sunny15 tuším za týždeň alebo tak nejak pôjdem na krv, dám ti vedeť co mi povie dr

silica
25. jan 2023

@sunny15 ahoj, tak z krvi mi robila pecenove testy a tie su ok, este mam brat ursosan do aprila a vtedy pojdem na sono jak to vyzera s tym blatom

sunny15
26. jan 2023

@silica mňa rovno objednali na operáciu 😔

silica
26. jan 2023

@sunny15 mas aj bolesti?

sunny15
26. jan 2023

@silica áno už rok mám bolesti a už ledva dačo jem,takže mám naplánovaný zákrok

silica
27. jan 2023

@sunny15 tak drzim palce

sunny15
27. jan 2023

@silica ďakujem pekne

ane333
7. feb 2023

@sunny15 ahoj. Ako si dopadla s tým zlcnikom? A aké si mala prosím tá bolesti? Ja mám tiež blato a polypy

sunny15
7. feb 2023

@ane333 ahoj,o pár týždňov mám operáciu,klasické koliky a bolesť pod rebrovym oblúkom,v boku a v chrbte kde vyžaruje bolesť,aj okolo pupka ma bolelo

ane333
7. feb 2023

@sunny15 hej no ja mám to iste. Super tak držím prsty nech všetko dobre dopadne

aurinia
23. jún 2023

@sunny15 čaute ..ja mám tiež blato ...zle mi je zo všetkého čo zjem ...od žlcnika som dostala gastritidu....bojím sa ísť v lete na operáciu....ale či vydržím do jesene....

silica
23. jún 2023

@aurinia ahoj ja som uzivala ursosan a polepsilo sa mi to

sunny15
23. jún 2023

@aurinia ja som tak vydržala rok,ale som rada že to mám za sebou,bolo to dobré rozhodnutie dať ho preč.

aurinia
23. jún 2023

@silica pozriem či to kúpim niekde. Na operácii si už bola?