Ako ďalej postupovať pri zavádzaní príkrmov u 5 mesačného dieťaťa?

Zodpovedané
4. jan 2022

Dobrý deň,

dcérka má 5 mesiacov a zatiaľ má zavedenú mrkvu, zemiak, hokkaido, batat, maslovú tekvicu, cuketu, cviklu, kaleráb, brokolicu a špenát. Z mäsa kuracie, morčacie, teľacie. Ovocie - jablko, banán, hruška, broskyňa. Taktiež žĺtok, ryžu a lepok - piškóty a ožužľáva rozok. Jesť jej chutí.

Ako ďalej postupovať v zavádzaní príkrmov?

Ďakujem

Dobrý deň,

nejako mi nevychádza, že takto malé dieťa má toho zavedené tak veľa v strave. Teda pokiaľ dodržiavate pravidlo 3 dni zavádzať iba 1
nový druh potraviny.

Každopádne, zavedené máte pekné množstvo potravín. Môžete postupne dávať všetky možné druhy zeleniny (avokádo, šošovicu, hrášok, kapustu, kel, fazuľu, petržlen, pór, rajčinu, papriku), mäsa a rýb (pstruh, zubáč, losos) aj ovocia (maliny, slivka, hrozno, citrusové ovocie, čučoriedky).

Okolo 7. mesiaca môžete dať bielok, okolo 8. mesiaca biely plnotučný jogurt bez príchute. Potom orechy vo forme orechového masla.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička