Psík do zahraničia autom

5. aug 2023

Ahoj. Brali ste si psika autom do Nemecka? Je to malinke plemeno.. bol by problém keby mame kontrolu že ho mame v aute a nemá pet pass?

gejb
5. aug 2023

Samozrejme je to problém. Pas stojí 20€ na počkanie

autor
5. aug 2023

@gejb ja viem to nie je problém.. len je problém ze nás veterinar ma dovolenku... myslite ze keby idem druhému v našom meste ale nie sme jeho .. tak by mi ho mohol vystaviť?

anonymanonym
5. aug 2023

Ziadny veterinar nie je vas. U zvierat to nefunguje ako u ludi. Cisto teoreticky mozes zakazdym ist k inemu veterinarovi.

gejb
5. aug 2023

Určite. Na základe ockovacieho preukazu a čipu vám to vystaví.

autor
5. aug 2023

@gejb supeeer. Skúsim zajtra šťastie

gejb
5. aug 2023

Určite nechoďte bez pasu.

colsami
5. aug 2023

Ano bez pasu je to velky problem a kocky pisu vyssie dobre, pas vam vystavi na pockanie ktorykolvek veterinar, a stoji cca 20.
A hlavne aby ste tiez splnali podmienky vstupu konkretnej krajiny a vsetkych krajin, ktore budete prechadzat.

zefyra
5. aug 2023

Nikam bez pasu nechoďte, ak vás chytia, psa vám odoberú v danej krajine do karantény a nejaký čas ho neuvidíte.

rebrambora
5. aug 2023

Ano hocijaky veterinar ti vystavi pas.
My ale chodime s psami - doberman, rottweiler cez 10rokov po celej europe a stale sa dalo, aj ked sme nemali pas.
Ale pas je fajn mat.

stellarstar
5. aug 2023

Ty by si šla bez pasu a alebo OP do DE?

syslik81
5. aug 2023

nielen pas ale aj bezpecnostny pas pre psa alebo klietka .. pas vystavi hocijaky veterinar len si zisti podmienky vstupu do uk treba vakcina na besnotu a to nieje tak easy lebo sa musi cakat

hladamematku
5. aug 2023

Ano

olimuc
5. aug 2023

Cestovala som so psom velakrat … 50 kg, neprehliadnutelny. Ano pas v kazdom pripade, myslim, ze raz kontrolovali … treba mat iba normalne ockovania, ake kazdy pes ma. Nic viac netreba - u mna bolo este, ze ci nie je bojove plemeno alebo nejaky krizenec … v Pase bolo napisane labrador, tak je to labrador (len trochu prerasteny) . Na hranici v Salzburgu zase namatkovo kontroluju auta a zdrzuju 🙈, v Braunau nie je nikto (ale ani dialnicu este nedokoncili)