Keď zomrie psík

11. nov 2023

Tí z vás, ktorí prišli o psíka...kúpili ste si časom nového? Ak áno, to isté plemeno alebo úplne iné? Ďakujem.

pribinak
11. nov 2023

Časom, pretože nám jednoducho chýbal 4 nohý kamarát a to iste plemeno. Má dobrú povahu, menší pes a inteligentný

betulinka1
11. nov 2023

Hned za dva dni som dostala noveho od otca. Nepýtal sa 😉. Najlepsi liek na zial.

linddi
11. nov 2023

Do pol roka a rovnaké plemeno. Ako píšu kočky, najlepší liek 😔🐾

liusa82
11. nov 2023

ja by som nekupovala rovnaké plemeno už len z princípu že by mi ho velmi pripomínalo a porovnávala by som ho s predošlým zvieraťom.Niekto si dokonca kúpi rovnaké plemeno a ešte dá aj rovnaké meno ako predtým..čo teda absolútne nechápem.Ja som nemala síce hava ale mačku skoro 20 rokov siamku a to som smútila ešte aj niekolko rokov za ňou a zapovedala som sa že mačku už nikdy.potom sme odišli bývať na dedinu a sama si ma vyhliadla cca 7 rokov po smrti od mojej mici take malé čierne mačiatko s velkými očiskami.Nechala nám ju tu jej mama a zmizla😀 čiže zase mám cicu aj ked neplánovane asi osud😀

vanilkovazmrzka
12. nov 2023

Utulky su plne…. Tak preco ich tam nechavat, ked sa doma uvolni peliesok 🥹

vesimelonimarsista
12. nov 2023

V prvej polovici zivota to boli vzdy ine plemena. V styridsiatke som si poriadila cinskeho chocholusa, ak bude vsetko ok, tak by sme mali byt spolu do 55 a do sedemdesiatky chcem taku istu rasu, akurat si potom zoberiem nahaca, nie labutienku...aby mi mohol ohrievat bolave klby 😂

ankasek
12. nov 2023

Psík nezomiera, zomierajú ľudia.

beataxxx
12. nov 2023

Sme psickari a vzdy sme to citili ako stratu clena rodiny s velkym zialom, nam pomohlo vybrat si dalsieho psika cca po dvoch tyzdnoch placu, vzdy sme mali cistokrvnych, ale naposledy asi pred 6 rokmi sme si zobrali utulkaca, taku zmesku, ze ani veterinar nevedel urcit, aky je to mix, psik bol vtedy asi rocny a mozem povedat, ze taku uzasnu povahu nemal doteraz ziadny pred nim

sissy27
12. nov 2023

@ankasek a psiky co? Odchadzaju zit na psiu farmu do Oklahomy?? Samozrejme, ze aj psi ci ine zvierata umieraju…
Pre autorku: nie, dalsieho psika sme si nezaobstarali. Ale skor to bolo z praktickych dovodov, najprv sme sa necitili na nahradu a potom sa nam zmenili rodinne pomery a zivotny styl a nebol by dostatok casu sa psikovi venovat.

erickatt
12. nov 2023

Ano, po pol roku som priniesla steniatko z utulku

olimuc
12. nov 2023

Ja zatial nie, mama po roku zobrala psika z utulku … uz ca 5-6 rocneho, vacsiu ciernu borderku s bernasenom. (Predtym sme mali z utulku bieleho labiho)

syslik81
12. nov 2023

ja to budem riesit coskoro kedze nasa babika je chora ... ale nebudem kupovat hned . pockam cca rok snad .. ale tak verim ze ta nasa este rok dva potiahne i ked sme ju vytrhli hrobarovi z lopaty doslova ... no jednym ockom uz pokukujem po inzeratoch ale ostaneme pri tej istej rase

majlo1234
12. nov 2023

My casom, ine plemeno ale podobneho “razenia”

maranta_leuconeura
12. nov 2023

@vanilkovazmrzka nie kazdy zvladne dospeleho psika z utulku a steniat nie je zas tak vela... Rovnako ako ludia maju svoje traumy co si nesu so sebou, mozno zlu vychovu atd a treba sa im ovela viac venovat

sabina1975
12. nov 2023

@ankasek a čo robía zvieratá ,tak isto zomierajú ak sú milovaný

kaja01
12. nov 2023

Ja som si zaobstarala šteniatko, tú istú rasu, keď moja fenka doma mala 13 rokov a videla som, že je čím ďalej biednejšia, pri štenati chytila druhý dych a vydržala s nami ešte ďalší rok.

adulka07
12. nov 2023

Tiež som mala mačičku...v januári ochorela - starecka demencia,mala skoro 16 rokov...nevedela som sa pozerať na trápenie 😥.. plakala celá rodina, ..už na druhý deň som chcela ísť po novú,ale už nebola voľná,tak sme čakali 2 týždne...najlepšie rozhodnutie..je úžasná,milučka...bez nej by bol prázdny byt

ankasek
12. nov 2023

@sabina1975 Psíci dochnú, nie zomierajú. Mimochodom, prídavné meno milovaní sa v množnom čísle píše s mäkkým i. Nie s tvrdým.

adulka07
12. nov 2023

@ankasek tebe asi neumrelo doteraz žiadne zviera,ktoré s tebou roky žilo v jednej domácnosti, však?

mondolina
12. nov 2023

nám malinká odišla pred dvoma týždňami 😪 máme síce ešte kocúrika, ale bez tej našej maltezáčky milovanej je tu prázdno.
ďalšieho psíka neplánujeme.
príde zrazu a zas to bude láska 🙏♥️
nechávam to na osud.

autor
12. nov 2023

@ankasek náš veru zomrel, bol to člen rodiny...

2006_1211
12. nov 2023

Áno kúpili mali sme ich dosť a teda mali sme vlčiaka keď som bola mala k tomu som veľký vzťah nemala lebo nebol moc priateľský potom sme mali pudla ten zomrel už bol starý a kúpili sme si dalsieho pudla ale ten ma už tiež svoj vek a ešte máme cane corso dvoch mali sme aj šteniatka ale jedno zomrelo a ostatných sme dali do dobrých rúk ľuďom ktorý nám posielajú ich fotky

timea301196
12. nov 2023

Nie zatiaľ nie. Už to budú dva roky teraz 14.11 a stále proste nie…. Necítim sa nato

beloved
13. nov 2023

@pribinak Akeho psika mate?

pribinak
13. nov 2023

@beloved Bisonik 😊😊

beloved
13. nov 2023

@pribinak Dakujem 🙂

lenka.25
14. nov 2023

Áno , kupili sme si daksieho , ale úplne iné plemeno . Najskôr sme chceli z útulku , chodievali sme par mesiacov najskôr venčiť , potom už sme sa rozhodli že si nejakeho psíka zoberieme a zrazu zo strany útulku obrovský problém , že mame deti 😀 . Zrazu bol každý psík rezervovaný 🫣.

tiezjedna
14. nov 2023

@autorka nám zostal jeho mladší brat, tak sme zatiaľ ďalšieho psíka neriešili. Ale uvažujeme o tom. Časom...

dorinecka45
14. nov 2023

Mne umrel cca pred mesiacom, myslela som ze sak uz som sa vyplakala,dobre bude.a prt, stale sa mi o nom sniva. Dnes v noci sa mi znova s nim snivalo, s tym ze som si v tom sne uvedomovala ze umrel, aj ked tam bol zivy a zdravy.tak som si ho v tom sne obimala a hovorila som mu ako mi chyba.. chyba mi hrozne, ale zatial neuvazujem nad kupou dalsieho.

ninalola
14. nov 2023

V septembri nám zomrela fenka (12r). Stále to bolí a psíka už nechceme.V slabej chvíľke sme dcére sľúbili papagája tak o chvíľu k nám prídu.