Nemôže mi uškodiť dvojnásobná dávka kyseliny listovej?

Zodpovedané
7. júl 2022

Dobrý deň,

hematologička mi predpísala kyselinu listovú a mám ju užívať 2x denne. Okrem toho beriem injekcie Clexane 0,2. Gynekológ mi povedal, že ak mi to tak lekárka predpísala, tak to mám tak užívať.

Nemôže to uškodiť? V príbalovom letáku je napísané dávkovanie: Jednu tabletu denne, alebo každý druhý deň.

Ďakujem

Dobrý deň,

hematológ vám predpísal lieky s určitým dôvodom. Snažte sa veriť lekárom a nie hľadať inde informácie na stránkach, ktoré nepoznajú váš zdravotný stav. Takže pokračujte v užívaní liekov podľa odporučenia lekára.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič