V akej dávke mám užívať kyselinu listovú v 29. týždni?

Zodpovedané
20. jan 2022

Dobrý deň,

som v 29. týždni a moja doktorka mi predpísala kyselinu listovú 10 mg s tým, že ju mám brať 2x1 denne. V príbalom letáku sa píše, že dávkovanie je každý druhý deň. Resp. jedna tableta denne.

Nie je to veľa, keď mi doktorka dala až dve tablety denne?

Liek mi predpísala potom, čo som jej povedala, že sa cítim byť slabá a točí sa mi hlava. Krvný obraz mám v poriadku, tlak skôr nízky, tep zase vyšší. Niekedy až okolo 100 - 110.

V akom množstve mám užívať kyselinu listovú?

Ďakujem

Dobrý deň,

lieky vždy užívajte podľa dávkovania, ktoré určí lekár.

Nepoznám detailne Váš zdravotný stav. V prípade indikácie pacietky užívajú aj takéto vysoké dávky kyseliny listovej.
Ale pre istotu si prosím overte ešte raz toto dávkovanie priamo u lekárky, prípadne pozrite lekársku správu.

Kyselina listová 800

Kyselina listová 800 je výživový doplnok pre zdravý priebeh tehotenstva.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut