Aký je Váš názor na výsledok zmenšenia a modelácie mojich prsníkov?

Zodpovedané
16. jan 2024

Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o Váš nestranný názor na výsledok plastickej operácie - zmenšenie a modelácia prsníkov.

Osobne nie som s výsledkom spokojná. Moja vopred lekárom odobrená predstava bol košík max. veľkosti C, so zodvihnutím a spevnením. Uvažujem nad tým, že operáciu budem musieť k svojej spokojnosti absolvovať žiaľ znova.Operácia bola vykonaná pred 7 mesiacmi.

Ďakujem

PS. Fotografie posielam v druhej otázke. Prosím nezverejňovať.

Dobrý deň,

podľa foto bola vykonaná modelácia prsníkov. Jazvy aj symetria je štandardná pre tento typ operácie. Z toho hľadiska bolo postupované správne.

Druhá vec je nespokojnosť s estetickým vzhľadom a pocitom nedostatočného dvihnutia a spevnenia.

Viem, že sa Vám asi nebude páčiť čo poviem bez toho, aby som vedel meno lekára, alebo ho nejakým spôsobom obhajoval.

Medicína a špeciálne chirurgia je vrtkavá a nevyspytateľná. Niekedy bez zjavného vinníka a príčiny dôjde ku komplikácii a naozaj zlému výsledku. Celá chirurgia je boj medzi rozsahom zásahu a komplikáciami pre príliš veľký zásah.

Žiaden chirurg nechce spôsobiť odumretie tkaniva, a preto sú niektorí viac konzervatívni a iní zase odvážnejší, no s vyšším rizikom komplikácií. Pri operácii sa riadime známkami nedostatočnej výživy tkaniva. To mohol byť dôvod, prečo nemáte prsia viac "dvihnuté a spevnené"

Nebol som pri Vašej operácii a takýto dôvod nevieme vylúčiť.

Tiež na pevnosť prsníkov vplýva zmena objemu prsného tkaniva po operácii. Býva to aj pri implantátoch aj bez nich. Pritom sa Vám ani nemusí zmeniť hmotnosť, aj keď pri schudnutí býva ochabnutie a strata pevnosti výraznejšia.

Všetko je o dohode s lekárom, ktorého si slobodne vyberiete a dôverujete jeho rozhodnutiam a postupom. Každá operácia sa dá opakovať, ale niekedy je riziko výrazne vyššie ako benefity operácie. Nemôžete sa porovnávať s inými ženami, mohli mať iný stav pred aj počas operácie.

Každý chirurg má iné skúsenosti a iný prístup.

Preto odporúčam absolvovať viac konzultácií u rôznych lekárov. Len tak si vyberiete takého, ktorému budete mať najväčšiu dôveru.

Váš stav by som na Vašom mieste prekonzultoval s Vašim chirurgom. No operácia je riziková vždy a rizikovejšia, ak sa robí rôznymi chirurgami opakovane.